Розповіли, звідки беруться свічки

Працівники львівської свічкової майстерні розповіли про «народження» їхнього продукту.

Майстриня із виготовлення свічок Мирослава Дяк складає вже застиглі свічки у вигляді мандаринок у ящик. 38 пахучих прикрас за декілька днів будуть лежати на полицях магазину. Виготовлення таких свічок починається із варіння очищеного парафіну, який стає рідким у так званій «водяній бані». «Цю речовину ми розтоплюємо при температурі +60 градусів і вище. Для того, щоби робити кольорові свічки, до парафіну чи воску додаємо спеціальні барвники. Ще використовуємо ароматизатори: апельсин, каву, шоколад, прянощі та інші», – розповіла Мирослава Дяк.

Далі розтоплену та переварену рідину заливають у пластикові, силіконові та металеві форми. У них майбутня свічка застигає. Коли вона вже стає холодною, її кладуть на підтоплювач, який вирівнює нижню частину. Завершальні штрихи – вже за художниками. Аби розмалювати кожну фігурку, їм потрібно до години-двох. Зараз майстри роблять акцент на новорічно-різдвяних мотивах. «Як правило, я малюю декілька свічок одночасно: якщо це сніговики, то кілька сніговиків, так само з ялинками. Фарби для них використовую акрилові, вони водостійкі і добре тримаються на свічках», – пояснила художниця Ірина Слюсаренко.

Виробники свічок твердять: відколи цей атрибут втратив своє первісне призначення, торгують не так світлом, як настроєм. «Люди купують їх у нас та везуть додому, щоби об’єднати родину біля різдвяного столу. Майстри виготовляють їх і на замовлення, приміром, на весілля», – зазначила управляюча свічкової майстерні Віталія Луць.

Залишити відповідь