Президент підписав закон щодо стягнення аліментів, співавтором якого є нардеп Лапін

Президент Петро Порошенко підписав закон України, який спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів. Закон дозволить зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти, повідомляє прес-служба глави держави.

Співавтором закону є нардеп від Луцька Ігор Лапін. Ще на етапі розгляду законопроекту він писав на своїй сторінці у Фейсбуці, що батьки мають бути відповідальними. А оскільки статистика невтішна, довелось приймати відповідний закон. “Закон не лише дозволить боротися з неплатниками аліментів, а й виводить на поверхню низку проблем, які виникають в сім’ях, і пов’язані з небажанням батьків брати відповідальність за своїх дітей. В цій ситуації дітям потрібна підтримка з боку держави”, – прокоментував нардеп.

У короткі строки вдалося розробити та ухвалити Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів”, яким максимально комплексно забезпечується захист права дитини на належне утримання з боку обох батьків.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та удосконалено порядок стягнення аліментів.

Нагадаємо, законом запроваджено нові засоби примусового виконання рішень відносно боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців. Зокрема, встановлюється тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України, тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю, тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування

Залишити відповідь