Гастрит і виразка шлунка: як правильно лікувати

У кожної людини коли-небудь трапляється розлад шлунка. Якщо він викликаний яким-небудь скороминущим вірусом, то в ньому немає нічого страшного. Але коли разом з розладом в області шлунка з’являється біль і печіння, а також додається блювота, то дані ознаки можуть свідчити про те, що в шлунку почався гастрит, або того гірше — виразка. Поради дає ukrhealth.net

Що таке гастрит

Гастрит називають захворювання, викликане запаленням шлунка. Якщо вчасно не почати лікування, то гастрит може перейти у виразку, що в підсумку може призвести навіть до смерті. Крім того, якщо летального результату вдалося уникнути, найчастіше хронічне запалення стає причиною розвитку раку шлунка, одного з найпоширеніших видів раку на нашій планеті.

Розрізняють гострий і хронічний гастрит. Що стосується гострої форми, то вона може почати розвиватися раптово, супроводжуючись сильним болем, який протягом короткого проміжку часу проходить. Правда, для того, щоб це сталося, необхідно вчасно почати лікування. Якщо цього не зробити, то хвороба перейде в хронічну стадію. Хронічний гастрит піддається лікуванню набагато складніше, проте і його можна вилікувати. Але при ігноруванні необхідності лікування і на цьому етапі, хвороба гастриту переходить у виразку слизової шлунка.

Гастрит

Ознаки гастриту і виразки шлунка схожі. При цьому гастрит вражає тільки шлунок, в той час як виразка може дістатися до кишечника, а також стравоходу. В цілому, основними ознаками гастриту є гострий біль в області грудної клітини (від пупка до сонячного сплетення), а також запалення (зовні його може бути і не помітно), внутрішня кровотеча, нудота і розлад шлунку.

Виразка

Що стосується виразки шлунка, то основною його ознакою є внутрішня кровотеча. Зовні його може бути і не видно, однак про нього можуть свідчити й інші симптоми:

  • запаморочення;
  • порушене дихання;
  • розлад шлунка;
  • кров’яний стілець;
  • блювання, що супроводжується кров’янистими виділеннями.
Основні причини розвитку гастриту

Гастритом в тій чи іншій формі хворіє за своє життя близько половини населення нашої планети. Найбільш частими причинами розвитку даної хвороби є порушення режиму харчування (неправильне харчування), куріння, зловживання алкоголем, надмірна вага, а також вживання наркотичних речовин.

Крім цього, на появу та розвиток гастриту можуть впливати такі фактори, як вживання таблеток, що містять нестероїдні препарати. В результаті їх тривалого вживання в організмі починають розмножуватися бактерії H. pylori. Саме вони є основним джерелом розвитку бактерій, що сприяють появі хвороби.

Залишити відповідь