Дороги Естонії з 1 січня стали платними для автомобілів більше 3,5 тонн

За несплату власнику та водію ТЗ загрожує штраф.

Естонія запровадила з 1 січня 2018 року дорожню плату з автомобілів більше 3,5 тонн, яка поширюється на вантажні автомобілі, зареєстровані як в Естонії, так і за кордоном, повідомляє err.ee та mind із посиланням на Міністерство економіки та комунікацій країни.

Як зазначається, розмір плати залежить від повної маси вантажного автомобіля і його причепа та інших параметрів транспортного засобу (ТЗ).

Плату за користування шосейними дорогами слід внести до виїзду на дорогу. Сплатити за проїзд можна в будь-який час доби, в будь-який день тижня. Оплата фіксується в электронному вигляді і паперового підтвердження не потребує.

Як зазначається у повідомленні, автомобіль, за який не сплачено податок, їздити по дорогах Естонії не може. Плату повинен вносити власник ТЗ. Так, у разі несплати податку наглядовий орган має право оштрафувати водія і власника ТЗ.

Натомість, в Естонії діє погодинна плата, яка дає право користуватися шосейними дорогами протягом певного проміжку часу. Доба коштує від 9 до 12 євро залежно від класу автомобіля. Річна плата становитиме від 500 до 1300 євро.

Більш детальна інформація про нову систему розміщена на спеціальному сайті.

Держава розраховує отримувати щорічно від надходження податку приблизно 17 млн євро. Отримані гроші будуть використовуватися для ремонту доріг.

Залишити відповідь