Бельгія та Нідерланди змінили кордон і обмінялися територіями

Нідерланди отримали від Бельгії 16 га територій, а остання натомість – 3 га півострова.

Бельгія та Нідерланди змінили державний кордон та обмінялися територіями – заради зручності. Відповідна угода набрала чинності з 1 січня 2018 року, передає 5 канал з посиланням на DW.

Нідерланди отримали від Бельгії 16 гектарів територій, а остання натомість отримала 3 гектари півострова. Підставою для переміщення кордону стала зміна русла річки Маас, яка знаходиться між двома містами – нідерландським Ейсденом та бельгійським Везе. Зміна курсу річки призвела до того, що два нежилих півострови Бельгії опинилися на голландській стороні, а частина голландської території – опинилася на бельгійській стороні.

Кордон до обміну

Раніше проблем для перетину кордону не було, оскільки обидві країни у ЄС та Шенгенській зоні. Однак це спричиняло труднощі для роботи правоохоронців. Спірну територію використовували злочинці для незаконної торгівлі. Мирна домовленість щодо зміни кордону між двома державами є унікальною з часів завершення Другої світової війни.

Близько чотирьох років тому на цьому острові знайшли обезголовлене тіло, і поліція довгий час не могла почати розслідування. Саме після цього держави вирішили домовитися про обмін сусідніми територіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.