Україна вже придбала летальну зброю у п’яти Європейських країнах та США

Здебільшого для української армії закуповують аналоги радянських боєприпасів.

Україна вже купує летальне озброєння у п’яти східноєвропейських країнах. Здебільшого це – аналоги радянських боєприпасів, виробництво яких налагоджене в країнах колишнього соцтабору.

Про це в інтерв’ю проекту “Радіо Свобода” “Донбас.Реалії” розповів Павло Барбул. Він – директор державного підприємства “Спецтехноекспорт”, яке спеціалізується на торгівлі військовими технологіями, – повідомляє ТСН.

“Зокрема, це ВОГ-17 та ВОГ-25, боєприпаси до гранатометів, деякі артилерійські припаси – 100 мм і 152 мм – це те, що з нагального. Я не буду називати країни, кількості або ціни, але так – ми це постачаємо”, – сказав Барбул.

На зовнішніх ринках зберігаються значні обмеження щодо продажу Україні летальної зброї.

“Ситуація постачання летальної зброї до країни, що воює, є обмеженням для всіх. У нас є ситуації, коли деякі компанії не можуть отримати ліцензії на постачання припасів уже протягом двох років”, – зазначив Барбул.

Він підтвердив, що цьогоріч до України вже надходила летальна зброя зі США – партія гранатометів PSRL-1, які є глибокою модернізацією радянського РПГ-7. Раніше в інтерв’ю “Голосу Америки” керівник компанії AirTronic USA, яка виготовляє гранатомети, Річард Вендівер розповів, що PSRL-1 переважає радянський аналог за технічними параметрами. Зокрема, дальність ефективної стрільби в нього зросла від 300 до 800 метрів.

“Тут є планка Пікатіні, яка дозволяє встановлювати різні види прицілів. Ми змінили дизайн пускового пристрою, щоб ним було зручніше користуватися. Оптичну систему ми створили свою: вона значно простіша, ніж у РПГ-7, і працює з усіма видами снарядів”, – сказав Вендівер.

Представник Держдепартаменту США Гедер Науерт 22 грудня заявила, що США нададуть Україні посилене оборонне озброєння для того, щоб допомогти їй “захистити свій суверенітет і територіальну цілісність, стримати подальшу агресію”. Проте вона не уточнила, про які види озброєння йдеться.

Водночас телеканал CNN та агенція Associated Press з посиланням на неназваних американських посадовців повідомляли, що серед цих озброєнь – протитанкові ракети Javelin.

Нагадаємо, Канада також включила Україну до списку країн, в які дозволено постачати озброєння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.