Повідомили, коли субсидії на оплату комуналки почнуть видавати грошима

Влада визначила нову дату старту монетизації субсидій на компослуги. Видавати держдопомогу від держави “живими” грошима на руки в Мінфіні пропонують з 2019 року. Мета — впровадження прозорих і своєчасних розрахунків між державою та постачальниками води, тепла, газу і електрики. Держдопомогу субсидіанти будуть отримувати за фактичним споживанням, тоді як зараз субсидія виплачується в повному обсязі, згідно із соцнормами, не менше. Про це пише news.finance.ua

Як роз’яснили нам у Мінфіні, реформа пройде в три етапи. Перший — на початку 2018 року запровадять монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств-постачальників послуг. Нині держава використовує взаємозаліки за принципом: “ви винні “Нафтогазу” (держкомпанія. — Авт.) за газ – ми вам винні за тепло, зробимо залік”.

Другий етап — підготовка монетизації субсидій для сімей до кінця 2018-го: створення єдиного реєстру субсидіантів та їх перевірка, створення необхідної інфраструктури. Третій етап — з січня 2019 року розпочнеться перерахування грошей з Держскарбниці на особисті рахунки тих, хто отримує субсидії, за показаннями їхніх лічильників. Простіше кажучи, суму субсидії, яку отримає людина, у неї вилучать з платіжки і віддадуть “живими” грошима. Обіцяють, що гроші надійдуть їм не пізніше 24-го числа кожного місяця, наступного за розрахунковим місяцем (наприклад, субсидії за листопад дадуть до 24 грудня). Крім того, мають передбачити механізм, який дозволить витрачати монетизовані субсидії не на “комуналку”, а на будь-які інші цілі.

Фахівці обережно оцінюють можливість заміни субсидій грошима. Консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький сказав нам, що це поки що пропозиції Мінфіну, на 2018 рік Кабмін планує лише монетизацію розрахунків з постачальниками компослуг.

“З 2018 року у держави з’являться жорсткі грошові зобов’язання перед постачальниками, — роз’яснив Левицький. — А монетизація субсидій для населення — це пенсії, їх треба буде платити в строк, що ще складніше. До того ж це технічно непростий процес, впровадити який реально не менше ніж за 2-3 роки. Також ідея Мінфіну не стимулює берегти енергоресурси, а заощаджені гроші люди все одно не отримають (не будуть виплачувати різницю між фактичним споживанням і соцнормою. — Авт.). Тому домогосподарства напевно стануть неекономно використовувати воду, тепло і т. д., але в межах оплачуваних норм”.

Залишити відповідь