Патріарх Грузії закликав грузинських емігрантів повернутися на батьківщину

Католикос-патріарх всієї Грузії Ілія Другий закликав усіх грузинів, які проживають за кордоном, повернутися на батьківщину.

Про це патріарх заявив, звертаючись до грузинських емігрантів в рамках демографічного форуму, що проходить у Грузії, пише “Інтерфакс-Україна” та Українська правда.

“Мої духовні діти, які живуть за кордоном, сердечно вітаю вас. Якось грузин, який проживає за кордоном сказав мені: “Я люблю тебе так, як люблю Грузію”. Я хочу повторити ці слова … Я люблю вас так, як люблю Грузію. Ми чекаємо вас на батьківщині, ви дуже дорогі нам, ви наше духовний, національний скарб”, – заявив він.

За словами предстоятеля Грузинської церкви, складна демографічна ситуація у країні є проблемою всіх грузинів і для її врегулювання проводяться певні заходи.

“Однак необхідно ще більше практичних кроків як з боку влади, так і громадськості, щоб побороти демографічну проблему”, – зазначив патріарх.

Він підкреслив, що “усі мають працювати для того, щоб знайти для цього дієві кроки”.

Статистики про грузинів, які проживають і народжені за кордоном,  немає. Згідно з демографічними розрахунками про громадян репродуктивного віку, які виїхали з Грузії, за останні 25 років за кордоном народилися як мінімум 200 тисяч грузинів.

За оцінками громадської організації “Фонду демографічного відродження”, число громадян Грузії, які проживають за кордоном на початок 2017 року становить близько 1,5 млн осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.