Скоро з’являться засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту, – нардеп Лапін

Робоча група з правозахисників, Урядового уповноваженого з прав людини та народних депутатів другий місяць напрацьовує принципи так званого перехідного правосуддя. Наступним кроком буде громадське обговорення напрацьованої концепції.

Учасники групи відзначають, що ключові питання, відповіді на які шукаємо наступні – звільнимо Донбас, а що далі? Кого судимо, кого люструємо? І не треба забувати, що в інтересах держави сформувати запобіжники, щоб той хто брав в руки зброю вчора, завтра не захотів цього робити.

Робоча назва концепції – “Засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту”.

Учасник робочої групи, нардеп Ігор Лапін пояснив необхідність напрацювання такої концепції: “На наступний пленарний тиждень парламент має проголосувати за законопроект 7163, яким фактично визнається збройна агресія РФ на Донбасі, факт тимчасової окупації ОРДЛО і покладається відповідальність на РФ за ситуацію на окупованих територіях. Але мають бути наступні кроки держави щодо формування засад державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту”, – йдеться на офіційному сайті нардепа.

Учасники робочої групи відзначають, що без пропозицій громадськості, а особливо тих, хто жив, живе чи їздить на окуповані території, не обійтись. Тому звертаються до тих, хто в темі – які права, обов’язки, відповідальність законотворець має закласти в засади державної політики, щоб припинити війну і прийшти до миру.

Залишити відповідь