Уряд Молдови вирішив вважати офіційною мовою країни румунську

Уряд Молдови схвалив законопроект про зміну в Конституції назви офіційної мови з молдовської на румунську, передає кореспондент “Інтерфаксу” з засідання уряду, – повідомляє Інтерфакс.

Відповідно до законопроекту, в 13-й статті Конституції пропонується замінити синтагму “молдавська мова, що функціонує на основі латинської графіки” на “румунську мову”.

Ніхто з членів уряду не висловився проти цієї ініціативи.

Конституційний суд Молдови 5 грудня 2013 року прийняв рішення про те, що державною мовою є румунська мова. Підставою для такого рішення став висновок КС те, що текст Декларації про незалежність Молдавської республіки, в якій державною мовою названа румунська, превалює над Конституцією, де вказана молдавська. Відповідно до цього положення, група депутатів ініціювала розгляд законопроекту про внесення поправок до Конституції. Конституційний суд 31 жовтня дав позитивний висновок цій ініціативі.

Президент Молдови Ігор Додон назвав “неприпустимим” зміну назви офіційної мови з “молдавської” на “румунську”. За його словами, після зміни влади “незаконні рішення нинішнього Конституційного суду будуть переглянуті”. Він також висловив упевненість, що в парламенті не набереться 67 голосів для прийняття цієї поправки.

Деякі сучасні лінгвісти вважають, що “румунська” і “молдавська” є різними назвами однієї мови, в той час як інші джерела вважають молдавську мову однією зі східно-романських мов.

Мовні відмінності між румунською і молдавською мовами стали виникати в XIX столітті. За часів СРСР, у першій половині минулого століття, ці відмінності стали збільшуватися. Однак з 1950-х років відбувався зворотний процес зближення молдавської та румунської мовних норм, які зараз практично не відрізняються.

Залишити відповідь