МЕРТ пропонує створити “цифровий” урядовий комітет

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) ініціює створення “цифрового” урядового комітету – з питань розвитку цифрової економіки та суспільства, – пише Інтерфакс.

Відповідна пропозиція міститься в розробленому і оприлюдненому міністерством проекті постанови Кабінету Міністрів “Про концепцію розвитку цифрової економіки і суспільства України на 2018-2020 роки” серед заходів із реалізації цієї концепції.

Серед інших ініціатив – спільно з Міносвіти та Мінсоцполітики оновити реєстр професій і розробити програму впровадження цифрових спеціальностей у навчальні програми.

МЕРТ також пропонує в першому кварталі спільно з Держспецзв’язку, Держагентством з електронного урядування та Нацрегулятор ринку зв’язку розробити для затвердження урядом Національний план розвитку широкосмугового доступу (ШСД) до Інтернету з урахуванням подолання цифрової нерівності громадян.

Для створення таких рівних можливостей доступу до телекомунікаційної інфраструктури між містом і селом міністерство вважає за необхідне створити спеціальні фонди подолання цифрової нерівності з використанням механізмів державно-приватного партнерства.

У другому кварталі 2018 року МЕРТ спільно з Держагентством з електронного урядування запланував також розробку плану заходів зі стимулювання і підтримки впровадження передових технологій обробки даних (зокрема блокчейн) у державному секторі і базових галузях промисловості.

Наразі в уряді України створені три урядові комітети: з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності; з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку та з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку.

Залишити відповідь