Розповіли, чому власників домашніх тварин недуги обходять стороною

Так, наприклад, присутність у домі собаки знижує ризик передчасної смерті від проблем із серцем на 33 відсотки і зменшує ймовірність розвитку хвороб судин на 11 відсотків. Такі дані з нагоди Всесвітнього дня хатніх тварин опублікували вчені з університету Уппсали (Швеція), – пише газета Експрес.

Це дослідження стало результатом майже 15-річного спостереження за станом серцево-судинної системи понад трьох мільйонів осіб, тож висновок заслуговує на довіру.

А котів ще раніше визнали профілактичним “засобом” від гіпертонії та навіть алергії. Чим же пояснюється ця особливість?

— Найперше таку закономірність пояснює підвищена фізична активність власників хатніх тварин, — каже Віра Мазур, сімейний лікар.

— Адже хоч-не-хоч вони змушені щодня, за будь-якої погоди, вигулювати своїх улюбленців. Якщо йдеться, звісно ж, про відповідальних господарів — у нас таких, можливо, менше, ніж у Західній Європі, де діють суворіші закони, але все ж таких людей чимало.

Крім того, відомо, що на стан здоров’я людини дуже сильно впливає і її мікрофлора. Близький контакт з тваринами загартовує природну мікрофлору людини, робить її менш чутливою до паразитів, алергенів. Якщо ж, звісно, господарі дбають про своїх вихованців, не забувають їх обробляти від бліх, кліщів, планово вакцинувати.

— Чи правда, що присутність тварин у домі й психологічний мікроклімат поліпшує?

— Сусiдство братiв менших знiмає напруження, допомагає створити спокійнішу психологічну атмосферу, — стверджує Андрій Безродний, зоопсихолог. — У Сполучених Штатах, наприклад, терапевти цiлком серйозно “прописують” пацiєнтам iз серцево-судинними захворюваннями кота (погладив по спинцi вихованця — i нормалiзується тиск). А спілкування з веселим песиком знімає  психологічне напруження — безпосередність тварин, їх готовність до гри, відданість, життєрадісність здатна розтопити лід у серці навіть дуже суворих людей.

До речі, відносно недавно науковці довели, що у відповідь на спілкування з хатніми улюбленцями в організмі як людей, так і тварин виробляється гормон ніжності й прив’язаності, окситоцин. Це дуже потужна антистресова речовина.

Тварини — помічники проти дуже серйозних недуг. У Західній Європі функцiонують санаторiї для паралiзованих дiтей, де їх лiкують, залучаючи до iгор зi спецiально тренованими собаками. А ще, в разi захворювання суглобiв, мудрi господинi ретельно вичiсують своїх кудлатих песиків i вив’язують з їхньої шерстi теплі рукавиці, шкарпетки, пояси.   До речі, позитив нам дарують не лише чотирилапі. Так, вранiшнiй спiв канарок задовольняє генетичну звичку знаходитися в оточеннi живого свiту.

— Проте, мабуть, є і певні ризики при постійному контакті з тваринами?

— На жаль, це так, — каже Елла Матіяш, лікар-паразитолог. — Тому, перш нiж взяти додому “живу iграшку”, варто проконсультуватися не лише з ветеринаром, а й з iнфекцiонiстом. Надто тiсне щоденне спiлкування з тваринами загрожує щонайменше глистами. Їх яйця присутні на шерсті, лапах котів і собак, і при контакті з ними людина у певний момент отримує свою порцію. Втім, уникнути цієї проблеми можна, якщо не забувати, що тварина — не просто розвага, а жива істота, про яку слід дбати.

Ірина КОНТОРСЬКИХ

Залишити відповідь