У Луцьку хворих діток лікуватимуть собаки із «Ласки»

Вже з грудня цього року в Луцьку, за підтримки ЄС, реалізовуватиметься унікальний проект з соціальної реабілітації людей з особливими потребами за допомогою каністерапії, тобто лікування собаками, – пише Волинська правда.

Проект, і відповідний грант був виграний луцьким КП «Ласка», на базі якого, власне, і відбуватимуться сеанси каністерапії. Як розповіла директор підприємства Дана Новарчук, загальна вартість проекту становить 151 тисяча євро, з яких 90 тисяч (з умовою співфінансування з міського бюджету в межах 10%) виграли для Луцька. Розробка проекту розпочалася ще у 2016 році, а наприкінці цього року він розпочне реалізовуватися спільно з партнерами з Білорусі.

Передбачаються заходи  на території КП «Ласка» та парку ім.  Лесі Українки із залученням людей, особливо дітей із особливими потребами, для яких і проводитимуться сеанси каністерапії. Відповідно, на території КП «Ласка» буде облаштований спеціальний літній майданчик.

Як пояснила Дана Новарчук, для цих цілей застосовуватимуться як спокійні безпородні собаки – питомці притулку КП «Ласка», так і собаки спеціальних порід. «Можливо, згодом ми залучимо і третю категорію, зокрема, собак-поводирів», – додала вона.

Відповідно, в якості волонтерів-учасників проекту можуть виступити і лучани-власники собак.

Суть каністерапії, згідно слів Дани Новарчук, полягає у тому, що завдяки контакту із твариною, у даному випадку із собакою, людина може зняти стрес, виконувати рухові вправи, або навіть просто розповісти чотирилапому другу про свої проблеми. Зокрема, планується таким чином допомагати дітям із синдромом Дауна та аутизмом.

Даний проект дасть можливість впровадити каністерапію не лише у Луцьку, але й в Україні загалом.

1 коментар

  1. Гройсман сказав:

    Ось вам і уся українська медицина. Захворів іди лікуйся до Біма

Залишити відповідь