В Україні створять єдиний реєстр пасічників

В Україні планується створити єдиний реєстр пасічників, що дозволить координувати співпрацю бджолярів та сільгоспвиробників, зокрема, щодо уникнення загибелі бджіл під час обробки полів та садів пестицидами.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з представниками Спілки пасічників України, – повідомляє Агро Портал,

Як зазначили учасники, створення єдиного реєстру пасічників також дасть змогу активніше залучати інвестиції для розбудови бджільництва, сприятиме створенню кооперативів із переробки продукції бджільництва та допоможе пасічникам виробляти безпечну та якісну продукцію як для внутрішнього, так і зовнішнього ринків.

Передбачається, що кожній пасіці та вулику буде присвоєно номер задля забезпечення прослідкованості сировини та товару.

Володимир Лапа наголосив, що розвиток вітчизняного бджільництва є надзвичайно важливим. Свідченням того є активне відкриття нових ринків збуту цієї продукції: наразі право експорту меду мають 67 українських суб’єктів господарювання.

Учасники зустрічі також обговорили необхідність подальшого посилення підготовки ветеринарів — спеціалістів із хвороб бджіл.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.