Міжнародна організація прокоментувала заяву Палиці про корупцію в Європі

Юридичний радник антикорупційної організації «Transparency International Україна» Максим Костецький прокоментував заяву голови Волинської облради Ігоря Палиці про те, що «Україні ще рости і рости до корупції в Європі та США» – повідомляє Волинь 24.

Нагадаємо, таку заяву Палиця зробив під час чергового засідання обласної ради у четвер, 23 листопада.

«Я радий, що пан Палиця цікавиться антикорупційною реформою в Україні, але його слова не відповідають дійсності. Порівнювати рівень корупції в нас і в країнах Західної Європи та США, звичайно, неможливо», – розповідає Максим Костецький.

За його словами, найперше підтвердження цього – рівень економічного добробуту населення. Адже, як відомо, корупція є суттєвим гальмом економічного розвитку держави.

«Говорити про антикорупційну реформу як про нав’язування країнами із Заходу, не зовсім коректно. Справді, більшість органів, які створені в Україні в процесі антикорупційної реформи, фінансувалися за сприяння міжнародної допомоги. Але ця реформа потрібна в першу чергу Україні. Тому що система за останні 20 років настільки прогнила, що не була здатна сама реформуватися», – каже експерт.

До слова, Transparency International – одна із провідних міжнародних недержавних організацій, які борються з корупцією. Вона має близько 100 національних осередків та відома своїми антикорупційними дослідженнями, зокрема Індексом сприйняття корупції.

«Наша організація щороку публікує Індекс сприйняття корупції. У 2016 році Україна зайняла 131 місце в світі. І насправді нам треба не «рости» до рівня корупції в Європі, як запевнив пан Палиця, а падати і падати», – коментує представник організації.

1 коментар

  1. пенсіонер сказав:

    палиця це хто?

Залишити відповідь