ВООЗ попереджає про підроблені медпрепарати

Підроблені медичні вироби та ліки низької якості становлять 10 відсотків від усього фармацевтичного ринку у країнах, що розвиваються, заявляють у Всесвітній організації охорони здоров’я, – повідомляє DW.

Всесвітнья організація охорони здоров’я (ВООЗ) у вівторок, 28 листопада, заявила, що 10 відсотків медичниз виробів та препаратів у країнах, що розвиваються, є підробленими. Найбільш поширеними неліцензійними або неякісними медичними препаратами є ліки проти малярії та антибіотики.

Оцінка у 10 відсотків ґрунтується на висновках понад 100 наукових досліджень з якості лікарських засобів у 88 країнах, що розвиваються, та на аналізі 48 тисяч зразків медичних препаратів. “Це неприйнятно”, – прокоментував висновки досліджень генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебрейесус. Він закликав до міжнародної співпраці у боротьбі з виробництвом таких препаратів. За його словами, неякісні ліки викликають не тільки хвороби та смерть, але також призводять до зростання кількості бактерій, що є стійкими до антибіотиків.

ВООЗ розпочала збір урядових звітів щодо таких препаратів у 2013 році. З того часу організація отримала близько 1500 повідомлень про підроблені або неякісні ліки. 42 відсотки таких повідомлень надійшли з країн Африки, 21 відсоток – з Америки і ще 21 відсоток – з Європи. За даними Единбурзького університету, щонайменше 72 тисячі дітей щорічно помирають від пневмонії через неякісні або підроблені антибіотики. У країнах Африки, за оцінками дослідників, 116 тисяч смертей від малярії щороку можуть бути спричинені саме неякісними антималярійними лікарськими засобами.

Нагадаємо, що в Україні трапляються летальні випадки через неякісні або просрочені медприпарати. Хоч Україна не відноситься до країн третього світу: але виключити ризик потрапляння таких ліків на наш ринок наразі важко.

Залишити відповідь