Волинь проситиме уряд належно забезпечувати ліками ветеранів війни

Депутати Волинської обласної ради звернуться до Кабінету Міністрів України щодо здійснення належного забезпечення ліками ветеранів війни та вдосконалення законодавства, яке стосується питання отримання статусу учасника бойових дій добровольцями. Відповідне рішення прийняли 23 листопада під час засідання сесії обласної ради, – повідомляє Волинська правда.

Відомо, що до депутатів Волиньради звернулися ветерани АТО, які брали участь в антитерористичній операції. Зокрема, ветерани скаржаться на неможливість отримання за безкоштовними програмами медичних препаратів, необхідних для лікування захворювань (травм, поранень), які військовослужбовці отримали, перебуваючи в зоні проведення АТО. Їм роз’яснюють, що є лише певний перелік ліків, які можна отримати. Тому отримати медикаменти, які виписав лікар, неможливо.

У зв’язку з цим учасники бойових дій не можуть отримати якісне лікування. Інший предмет звернення до Кабміну – недосконалість законодавства у контексті надання статусу ветеранів війни. Багато добровольців, які першими пішли захищати Україну і воювали пліч-о-пліч з підрозділами ЗСУ, в тому числі, воювали в Донецькому, Луганському аеропортах, не можуть отримати статус ветерана війни, оскільки їхні підрозділи не увійшли в склад ЗСУ.

Тож, зважаючи на це, депутати Волинської обласної ради звернуться до Кабінету Міністрів України з проханням невідкладно врегулювати на законодавчому рівні питання розробки та прийняття Порядку, яким передбачити чіткий, зрозумілий та прозорий механізм отримання учасниками бойових дій медичних препаратів за рецептами лікарів.

Окрім того, обранці волинської громади проситимуть розробити та прийняти нормативно-правововий акт, в якому передбачити механізм встановлення статусу учасника бойових дій особам, які брали участь в АТО у складі військових формувань, які в подальшому не увійшли до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших, утворених відповідно до Законів України, військових формувань та правоохоронних органів.

Залишити відповідь