Корисний гранат – продовжує молодість

Дослідникам вдалося знайти в гранатах молекулу, яка трансформується під впливом мікробів в кишечнику і дає можливість м’язовим клітинам захищатися від головних причин старіння. У дослідах на нематодах і гризунах цей ефект був повністю підтверджений, – пише портал НашаМама.

У міру старіння наші клітини з дедалі більшою працею очищають свої «енергостанції» під назвою мітохондрії. В результаті вони втрачають здатність здійснювати ключові функції щодо забезпечення клітин енергією. Дана деградація спостерігається в багатьох тканинах, включаючи і м’язові, які поступово слабшають. Скупчення непрацюючих мітохондрій, на думку науки, грає роль при розвитку багатьох недуг, наприклад, хвороби Паркінсона.

Вченим з Швейцарії вдалося виявити молекулу, яка відновлює здатність клітинних мітохондрій до самоочищення – уролітін А. Але поспішати в магазин за гранатами поки не варто – фрукт містить не саму молекулу, а її прекурсор. Уролітін А з’являється в нашому кишечнику після впливу місцевих бактерій, але його кількість залежить від мікробіома. У деяких людей дана молекула не проводиться зовсім, хоч би вони і їли гранати кілограмами.

Залишити відповідь