Відкриті списки: як виглядатиме Верховна Рада за новим Виборчим Кодексом

Верховна Рада нещодавно ухвалила у першому читанні проект Виборчого Кодексу України.

Вибори за новими правилами суттєво змінять політичну палітру нового парламенту. Зокрема, високий шанс потрапити до Верховної Ради мають партії, які сьогодні знаходяться поза парламентом. Чого не можна сказати про загальний результат наявних парламентських політсил.

Зміниться і географія представництва. Та ж Львівщина зможе отримати більше своїх обранців у Раді, аніж Луганщина.

Кодекс, проголосований мінімально необхідною кількістю депутатів, став несподіванкою для самих парламентарів.

Як тепер будуть виглядати округи, чи стануть депутатами за такої системи існуючі обранці, чи поталанить новачкам, – у дослідженні “K&K GROUP”, – пише Обозреватель.

Консалтингова компанія “K&K GROUP” проаналізувала, як саме виглядали б парламентські вибори, якби вони відбулися за новим Кодексом. Моделювання відбувалося на основі останніх загальнодержавних місцевих виборів 25 жовтня 2015 року, оскільки вони проходили виключно за партійною ознакою, без мажоритарної складової у чистому вигляді.

Кандидати та партійні списки

Кожна партія на з’їзді має затвердити загальнодержавний список кандидатів у депутати. Обсяг списку — щонайменше 135, максимально — 450 кандидатів. Порядок розташування кандидатів у списку вирішує сама партія та затверджує його на з’їзді.

Окрім цього, партія формує 27 регіональних списків кандидатів. Їх прізвища партія бере із затвердженого загальнодержавного списку.

Таким чином кожен кандидат від партії представлений одночасно у двох списках: загальному та регіональному.

Вимоги до формування регіональних списків стосуються не лише кількості кандидатів – мінімум 5 осіб, а й гендерного представництва. Так, в кожній п’ятірці обов’язково мають бути мінімум дві особи однієї статі.

1 коментар

  1. Волинянин сказав:

    Ну а крім проклятих народом банд партійних будуть у бюлетнях нарешті прості українці котрі не входять в ці бадитські угрупування?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.