Обрано директора Державного бюро розслідувань

Роман Труба раніше очолював управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури, потім його було понижено на посаді.

Романа Трубу обрано директором Державного бюро розслідувань. Відповідне рішення ухвалене під час засідання комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату ДБР, – інформує УНІАН.

Рішення за цього кандидата ухвалено одноголосно – 9 членів комісії.

Загалом, за результатами голосування: за Олександра Буряка – 1 голос; за Ольгу Варченко – 1; за Василя Вовка – 2; за Романа Голобутовського – 0; за Олексія Горащенкова – 2; за Олега Григорова – 4; за Романа Гупала – 3; за Віктора Клименка – 0; за Анатолія Коржа – 2; за Юрія Македона – 4; за Анатолія Матіоса – 2; за Сергія Палатова – 1; за Вадима Теличка – 2; за Володимира Трофименка – 1; за Трубу – 9; за Григорія Усатого – 5; за Олексія Харкевича – 4; за Богдана Чобітка – 3; за Олександра Чурсіна – 2 голоси.

Труба очолював управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури, коли ГПУ очолював Віталій Ярема. Після відставки Яреми Трубу було понижено на посаді, і він незабаром пішов з Генпрокуратури. На початку 2017 року він очолював департамент у юридичній компанії “Сектор права”.

Верховна Рада 12 листопада 2015 року ухвалила закон про Державне бюро розслідувань.

На Держбюро розслідувань покладаються обов’язки з розслідування злочинів, які зараз підслідні прокуратурі, а саме – злочинів, вчинених вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями і працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесено до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, та військових злочинів.

Директора Держбюро розслідувань призначає президент України за поданням прем’єр-міністра, яке той вноситиме на підставі рішення конкурсної комісії. Перший заступник і заступник директора призначаються на посаду та звільняються директором бюро за поданням конкурсної комісії.

У березні 2016 року Кабінет міністрів затвердив склад конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду директора Держбюро розслідувань, до складу якої увійшли по три представника від президента, Верховної Ради та уряду.

7 вересня 2017 року президент Петро Порошенко заявив, що голова ДБР має бути обраний до 20 листопада.

Залишити відповідь