Співробітниця НАЗК звинуватила Корчак у фальсифікації результатів перевірок нардепів

Керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Соломатіна Ганна заявляє, що передала детективам НАБУ всі матеріали і дала свідчення.

Керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції Ганна Соломатіна, яка написала заяву про звільнення і нині перебуває на лікарняному, заявила, що керівництво і члени Агентства фальсифікують результати перевірок електронних декларацій, – інформує УНІАН.

Ппро це Соломатіна заявила на прес-конференції “Як члени НАЗК заробляють на е-декларуванні: викриття”, яка відбулась в Українському кризовому медіа-центрі.

Зокрема, вона зауважила, що прийняла рішення повідомити про те, що система електронного декларування на сьогодні “повністю скомпрометована”.

“Я приєдналась до Національного агентства з питань запобігання корупції, бо сподівалася, що мій досвід та знання допоможуть побудувати ефективну систему перевірки декларацій. На жаль, цього не сталось… Насправді, е-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та його членів”, – стверджує Соломатіна.

“Голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних та повних перевірок”, – додала вона.

Соломатіна повідомила, що передавала пакети документів про факти корупції в НАЗК до Генеральної прокуратури України. “Але, з невідомих мені причин, вони були вилучені і повернуті назад до НАЗК без розгляду. Тому я змушена була звернутися із заявою до Національного антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ усі матеріали та надала свідчення”, – сказала вона.

“Однак, щоб не вийшло так, як із Генеральною прокуратурою, вирішила звернутися до народних депутатів із проханням допомогти мені донести цю інформацію до громадськості, і допомогти її розслідувати”, – підкреслила Соломатіна.

При цьому, вона стверджує, що “НАЗК не є самостійним органом, а повністю контрольований владою”. “Мене особисто із двома колегами викликали до Адміністрації президента у вересні цього року – так званий куратор за НАЗК пропонував, щоби усі перевірки, проекти рішень, які будуть винесені на засідання НАЗК, в першу чергу, розглядалися у Адміністрації президента, а потім вже на засіданнях НАЗК”, – заявила Соломатіна.

Водночас, вона сказала, що відмовилась від цієї пропозиції. “Потім в кінці вересня це повторилося, я також відмовилася від цієї пропозиції. Після цього, 25 вересня, голова НАЗК одноосібно без погодження з членами НАЗК підписала незаконний наказ, яким зробила мій департамент підконтрольний лояльній до себе людині”, – стверджує Соломатіна.

“Відтоді усі документи мого Департаменту мали бути завізовані, цим “контролером”. Таким чином, Корчак незаконно зробила мій департамент підконтрольним своєму спільнику. Знаючи методи цього “професіонала”, я невідкладно написала заяву про звільнення”, – зауважила Соломатіна.

Також вона стверджує, що заяву про звільнення написали керівник апарату, голова радників голови НАЗК, директори інших департаментів і багато інших працівників.

“Перебувати далі на цій посаді, у таких умовах, я не вважаю можливим. Я знаю, що так само вчинять і інші працівники цього органу, тому що хто чесний і хто правдивий, там працювати на сьогоднішній день не зможуть”, – наголосила Соломатіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.