На 100 волинян припадає 126 абонентів мобільного зв’язку

Профільними підприємствами реалізовано торік телекомунікаційних, поштових та кур’єрських послуг майже на 1 млрд грн. Хоча питома вага Волині в загальнодержавному обсязі послуг пошти та зв’язку незначна (1,5 %), ці види діяльності формують п’яту частину ринку послуг області.

Про це інформує Конкурент з посиланням на Головне управління статистики у Волинській області.

Розширення новітніх інформаційно-комунікаційних технологій поступово витісняє традиційні засоби зв’язку. Так, на початок цього року на 100 мешканців області в середньому припадало 126 абонентів мобільного зв’язку, 32 абоненти інтернет і лише 13 абонентів фіксованого телефонного зв’язку.

Мобільний зв’язок забезпечує близько двох третин загального обсягу доходів від надання послуг пошти та зв’язку. В області налічувалось 1,3 млн абонентів цього виду зв’язку, що перевищує кількість жителів області.

Постійно зростають доходи від надання інтернет-послуг, понад три чверті яких отримано від населення. Питома вага цього виду послуг 11,1 %.

Значною є частка доходів від фіксованого телефонного зв’язку, незважаючи на те, що мережа телефонних апаратів загального користування за останні вісім років скоротилась в 1,5 раза. Торік зі 100 сімей області лише 31 користувалась стаціонарним телефонним зв’язком.

Зменшення обсягів паперової кореспонденції, розширення спектру електронних фінансових і торгових послуг зумовлюють скорочення попиту на поштові та кур’єрські послуги (9,4 % загального обсягу доходів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.