Волинь заборгувала «Львівській залізниці» за пільгові перевезення

Волинська область у 2017 році не компенсувала жодної гривні “Львівській залізниці” за перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні.

Про це повідомляє Конкурент з посиланням на сайт регіональної філіі “Львівська залізниця” ПАТ “Укрзалізниця”.

Упродовж десяти місяців 2017 року регіональна філія “Львівська залізниця” ПАТ “Укрзалізниця” надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні на загальну суму понад 58,3 млн гривень. Однак державні адміністрації та органи місцевого самоврядування семи областей, які об’єднує “Львівська залізниця”, впродовж січня-жовтня цього року компенсували за ці послуги заледве 6 млн грн, або 10,4 % від фактично витраченої суми.

У бюджетах усіх рівнів закладено менші суми компенсацій, аніж реальні витрати залізниці на перевезення пільговиків. Загалом у Львівській, Тернопільській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях на відшкодування за перевезення пасажирів пільгових категорій на весь 2017 рік було передбачено лише близько 10,5 млн гривень.

На пільгові перевезення у Волинській та Рівненській областях залізниця витратила близько 11,5 млн грн. При цьому якщо сім районних адміністрацій Рівненщини у січні-жовтні сукупно компенсували 408,7 тис. грн, то Волинська область не компенсувала за звітний період жодної гривні.

На Львівщині цього року фактичні витрати “Львівської залізниці” на перевезення громадян пільгових категорій становлять майже 23 млн грн, тоді як бюджетах усіх рівнів закладено на рік близько 7,5 млн грн, із них станом на кінець жовтня компенсовано лише близько 4 млн грн. У Тернопільській області на організацію перевезень пільговиків у приміському сполученні витрачено понад 11 млн грн, закладено в бюджети майже 1,6 млн грн, а компенсовано за десять місяців року 1,162 млн грн.

У Чернівецькій та Івано-Франківській областях на перевезення пасажирів пільгових категорій за звітний період залізниця витратила понад 8,8 млн грн. При цьому в бюджетах двох областей на компенсацію за цю послугу було передбачено лише 140 тис. грн, майже 119 тис. грн із цієї суми компенсовано у січні-жовтні цього року.

На Закарпатті на організацію пільгових перевезень у приміському сполученні Львівська магістраль із початку року витратила майже 4 млн грн. Із запланованих у бюджетах на рік 970 тис. грн компенсації міські та районні адміністрації сплатили в сумі 324,6 тис. грн.

В організації заявляють, що залізниця фактично вичерпала ресурси, щоб і надалі самостійно витримувати це навантаження в умовах критичного старіння рухомого складу, зростання цін на енергоносії, запчастини тощо. Така ситуація може призвести до скасування деяких поїздів у графіку руху на 2018-2019 роки.

Залишити відповідь