Польща заборонила в’їзд голові Українського інституту національної пам’яті

Голові Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу заборонили в’їзд до Польщі.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на польське видання Dziennik із посиланням на джерела.

Нещодавно глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його міністерство складає перелік українських чиновників, яким заборонять в’їзд до Польщі. Офіційно жодних прізвищ не називалося.

За інформацією видання, МЗС Польщі не має наміру розкривати перелік українських прізвищ, тому всі, хто туди потрапить, дізнаються про це лише на кордоні.

Сам Володимир В’ятрович у коментарі “Європейській правді” повідомив, що офіційного повідомлення про заборону на в’їзд до Польщі у нього немає.

“Очевидно, Польща буде копіювати дії Росії, коли про заборону на в’їзд я дізнався на кордоні. В будь-якому разі, найближчим часом я до Польщі не збираюся. А у цій ситуації найбільше турбує синхронність дій Росії та Польщі”,- заявив він.

Нагадаємо, на тлі жорстких заяв з боку представників польської влади на адресу України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України та Польщі.

Раніше ппрезидент Польщі Анджей Дуда заявив, що вважає неприйнятним, що люди з антипольськими поглядами займають важливі місця в українській політиці, і чекає від Порошенка виправлення цієї ситуації.

В МЗС України заявили, що в українській владі немає політиків з антипольськими настроями.

1 коментар

  1. Myroslav Moroz сказав:

    Нажаль, поляки останнім часом демонструють нам і світові, що вони по суті нічим не відрізняються від нашого північного сусіда, а в деяких випадках навіть перевершують його своїми заявами і вчинками… Чого варті лише акції руйнування і вандалізм поляків щодо поховань і меморіалів українських воїнів на етнічних українських землях. А погрози щодо етнічних чисток, коли “Креси” повернуться в лоно “маткі Польскі”. Культуру народу видно по тому, як цей народ ставиться до мертвих і поховань, незалежно чиї вони є… Тут можна лишень порівняти доглянутий Львівський меморіал “Орлят” в “бандерівському” Львові і сплюндровані поховання українців у Польщі. Чомусь німці мовчать за німецький Вроцлав, Легніцу, Гланьськ… Претензії на “Креси”від поляків чомусь не лунають в сторону Білорусії, чи Литви, бо знають, що за Білоруссю стоїть Росія, яка дає Польщі вказівки, коли і на кого гавкати, а за Литвою стоїть ЄС, які зразу нагадають умови вступу у євроспільноту і поставлять шовіністів на місце. Тут складається така ситуація, що не нас треба не пускати в ЄС, а їх, поляків виганяти з цього об`єднання за шовінізм і розпалювання ненависті між народами…

Залишити відповідь