На старті нових правил приватизації держмайна

Верховна Рада України в першому читанні прийняла за основу законопроект №7066 про приватизацію державного майна. За проголосувало 258 депутатів.

«3,5 тис. держпідприємств генерують збитки державі й прибуток тим, хто годується біля них. Прошу підтримати законопроект і відкрити можливість для формування якісного законодавства», – сказав у ході засідання прем’єр-міністр Володимир Гройсман., пише портал mind.

Законопроект необхідний у рамках співробітництва України з Міжнародним валютним фондом і іншими міжнародними партнерами.

За словами голова Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Андрія Іванчука, законопроект відповідає повністю всім європейським стандартам, вводяться нові революційні підходи, які забезпечать прозорість приватизації в нашій країні.

Проект про приватизацію держмайна за нинішнім законодавством передбачає регулювання приватизації одним законом замість семи. Серед новацій цього законопроекту – право на придбання українського держмайна, хоч і з обмеженнями, отримали компанії з країн-агресорів та офшорів.

Раніше повідомлялось, кількість держпідприємств в Україні складає близько 3500. Водночас зі статистики випливає, що кожного року приблизно 100 підприємств припиняють свою роботу, адже більшість з них неприбуткові.

Mind також вже писав, що система управління державною власністю вже тривалий час вимагала фундаментального реформування. Етап реформи, розпочатий у 2015 році, – не перша спроба провести приватизацію держпідприємств, яка була призупинена більш ніж на 10 років, та зробити управління держпідприємствами ефективним та прозорим. Наразі процес оцінки підприємств і приватизації вже розпочато, а про її хід регулярно повідомляє Фонд державного майна України.

Найбільша частина держпідприємств зосереджена у енергетичному секторі. Найбільші ж підприємства, що знаходяться в державній власності, а отже стануть важливими об’єктами реформування: НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Центренерго», «Енергоатом», «Укрзалізниця», «Укрпошта», міжнародний аеропорт Бориспіль, інфраструктура «Укравтодору», державні вугільні шахти, ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України», «Укрспирт», «Антонов», ПАТ «Турбоатом», ПАТ «Сумихімпром» та ПАТ «Одеський припортовий завод». У 2014 році обсяг субсидій для цих підприємств становив близько 2% ВВП, обсяг непрямих субсидій – близько 6% ВВП. При цьому найбільше коштів з зазначених субсидій отримала збиткова «Нафтогаз України».

1 коментар

  1. пенсіонер сказав:

    Банда клятих олігархів, підріжте свої пащеки а то не влізе до рота. Щоб ваші діти з голоду поздихали

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.