Народний депутат має бути відповідальним і розуміти, що ходить на роботу, — Ігор Лапін

Про це повідомив народний депутат Ігор Лапін під час засідання круглого столу «Проблема процедури голосування: кворум та статус законів», інформує прес-служба депутата на його офіційному сайті

У своєму виступі парламентар звернув увагу на дві складові. В Україні на початку 90-х років ХХ століття вже була процедура голосування більшістю. Мова йшла про кваліфіковану більшість (2/3, 4/5) і фактичну більшість від кількості обраних депутатів — якщо говорити про ВРУ VIII скликання, то 1/2+1 від 422). Щоб перейти на іншу модель голосування потрібно 300 голосів для внесення змін в Конституцію України.

Разом з тим, Ігор Лапін не відкидає можливості запровадити в Україні як процедуру простої більшості (від кількості присутніх в залі, так і — фактичної більшості (від загальної кількості депутатів).

Є важливі законопроекти державного значення, наприклад зміни до Конституції, які треба приймати кваліфікованою більшістю (300 голосів). Проекти на етапі обговорення між першим і другим читанням можна розглядати голосуванням простою більшістю. Залишається Конституційна норма прийняття законопроектів 226-ма голосами. Але в нас сьогодні в парламенті в силу анексії Криму та тимчасової окупації територій є 422 депутати. Це змушує ставити питання про зміни Конституції в частині голосування фактичною більшістю, тобто 212 голосів депутатів”, – відзначив народний депутат.

Коментуючи захід на своїй сторінці в мережі Фейсбук, Ігор Лапін звернув увагу, що треба знайти механізми, щоб зробити депутата відповідальним, змусити бути присутнім в парламенті і виконувати свою роботу.

Нагадаємо, 3 листопада Програма USAID РАДА організувала дискусію для обговорення процедури голосування в парламенті. Круглий стіл відбувся в рамках проведення 10 регламентних дискусій, метою яких є сприяння імплементації парламентської реформи.

1 коментар

  1. психіатр сказав:

    і таким розумним та хитрим як Я

Залишити відповідь