Депутати запропонували новий спосіб зняття недоторканності

У Верховній Раді зареєстрували ще один законопроект, яким пропонується позбавляти недоторканності усіх депутатів на першій сесії кожного скликання.

Проект закону №7255 “Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт народних депутатів України” авторства народних депутатів з фракції “Самопоміч” Єгор Соболєв, Семен Семенченко та Павло Костенко.

Вони пропонують внести зміни до закону про регламент Верховної Ради, що змусить спікера впродовж першої сесії кожного скликання ставити на голосування питання про позбавлення депутатського недоторканності з усіх народних обранців.

“Шляхом відкритого поіменного голосування більшістю голосів народних депутатів (мінімум 226 за – ред.)”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, в середині жовтня Верховна Рада проголосувала за направлення до Конституційного суду двох законопроектів про внесення змін до Конституції у частині щодо скасування депутатської недоторканності.

Одна з цих законопроектів подав президент Петром Порошенком. В ньому пропонується скасувати депутатську недоторканність із 2020 року. інший законопроект №6773, під яким підписалося 158 народних депутатів. Ним передбачається скасування недоторканності негайно.

Залишити відповідь