Вісім симптомів, які можуть свідчити про проблеми з серцем

Таку інформацію повідомляє портал zdorovia. Серцево-судинні захворювання мають масу провісників і самих ранніх симптомів, багато з яких можна легко сплутати з ознаками інших захворювань.

Кашель

Зазвичай кашель говорить про застуді і грипі, але при проблемах із серцем – відхаркувальні препарати не допомагають. Особливо варто насторожитися, якщо сухий кашель з’являється в положенні лежачи.

Слабкість і блідість

Функціональні розлади нервової системи – неуважність, підвищена стомлюваність, поганий сон, неспокій, тремор кінцівок – часті ознаки неврозу серця.

Блідість зазвичай спостерігається при недокрів’ї, спазмі судин, запальному ураженні серця при ревматизмі, недостатності клапанів аорти. При важких формах легенево-серцевої недостатності змінюється колір губ, щік, носа, мочок вух і кінцівок, які візуально синіють.

Підвищення температури

Запальні процеси (міокардити, перикардити, ендокардити) і інфаркт міокарда супроводжуються підвищенням температури, іноді навіть лихоманкою.

Тиск

40 тисяч щорічно помирають через крововилив у мозок на тлі високого тиску. При цьому, якщо дотримуватися правил контролю за тиском і не провокувати його підвищення, то можна уникнути не тільки погане самопочуття, але і більш серйозних проблем.

Стійке підвищення артеріального тиску вище 140/90 – серйозний фактор для занепокоєння і підозри на ризик серцево-судинних захворювань.

Занадто рідкісний (менше 50 ударів в хвилину), частий (більше 90-100 в хвилину) або нерітмічний пульс повинні також насторожити, подібні відхилення можуть свідчити про ішемічну хворобу, порушення провідної системи серця і регуляції серцевої діяльності.

Набряклість

Сильні набряки, особливо до кінця дня, можуть виникати через велику кількість солоної їжі, проблем з нирками і в тому числі – через серцеву недостатність. Відбувається це тому, що серце не справляється з перекачуванням крові, вона накопичується в нижніх кінцівках, викликаючи набряки.

Запаморочення і заколисування в транспорті

Першими симптомами насувається інсульту можуть бути часті запаморочення, але вони ж є проявом захворювання середнього вуха і зорового аналізатора. Головний біль, особливо пульсуючий, і відчуття нудоти – можуть свідчити про підвищення артеріального тиску.

Задишка

Відчуття браку повітря, сильна задишка – симптоми, які можуть вказувати на стенокардію і серцеву недостатність. Іноді зустрічається астматичний варіант інфаркту міокарда, що супроводжується відчуттям задухи. Відрізнити захворювання легень від серцевої задишки під силу тільки фахівцеві.

Нудота і блювання

Судинні ускладнення дуже легко сплутати з гастритом або загостренням виразки, симптомами яких є нудота і блювота. Справа в тому, що нижня частина серця розташована близько до шлунку, тому симптоми можуть бути оманливими і навіть нагадувати харчове отруєння.

Залишити відповідь