Україна в Радбезі ООН розповіла про вербування бойовиками підлітків на Донбасі

Про це повідомляється на сайті Тиждень.ua.
У відповідності з даними неурядових організацій, у понад 80 випадках дітей було завербовано у непідконтрольних уряду районах Донецької і Луганської областей.

 

На Раді безпеки ООН Україна розповіла про те, що бойовики вербують підлітків для участі в бойових діях на Донбасі. Відповідну заяву зробив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час виступу в Радбезі ООН.

“У відповідності з даними неурядових організацій, у понад 80 випадках дітей було завербовано у непідконтрольних уряду районах Донецької і Луганської областей. ОБСЄ – не Україна. Звітує, що нерегулярні збройні формування на сході України не дозволяють молодим чоловікам покидати Донецьк та насильно вербують їх до своїх рядів, що може прирівнюватися до торгівлі людьми”, – наголосив Кислиця.

За його словами, більше, ніж рік тому терористи в окупованій Ясинуватій у Донецькій області затримали шістьох підлітків, звинувативши їх у “підривній діяльності”.

“Ці діти до сих пір утримуються у полоні”, – заявив дипломат.

Крім того він додав, були повідомлення з різних джерел, що діти, яким всього лише 15 років, вербувалися до збройних молодіжних груп та брали участь у активних бойових діях як повноправні члени сил терористів.

Кислиця наголосив, що згідно з даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, 90 хлопців та 47 дівчат загинули від початку російської агресії. Ще 80 дітей було вбито унаслідок збиття російською ракетою “Бук” літака Малазійських авіаліній Boeing 777 (рейс MH17). Також 68 дітей було скалічено у зоні проведення АТО – вони постраждали від вибуху мін та боєприпасів, що раніше не розірвалися.

“Загалом, близько 15 тисяч дітей, які проживають у “сірій зоні”, знаходяться під загрозою отримання каліцтва або загибелі через бойові дії, міни або боєприпаси, що не розірвалися”, – наголосив він.

Він також повідомив, що 240 тисяч з близько 1,7 млн вимушених переселенців є дітьми, ще майже 200 тисяч хлопців і дівчат проживає у 15-кілометровій зоні уздовж лінії зіткнення з обох сторін.

Як повідомлялося 24 жовтня, Україна подала позов проти Росії до Європейського суду з прав людини, через події на Донбасі в 2014 році. Міністр юстиції зазначив, що українська влада звинувачує Москву в викраденні дітей і вивезенні їх на російську територію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.