Нардеп Лапін продовжує боротьбу за добудову школи №27

Луцьку школу № 27 так і не добудують до кінця 2017 року. Попри те, що гроші були, чиновники вирішили затягти процес і зробили школу довгобудом.

Про це повідомляється на сайті народного депутата Ігоря Лапіна.

«На жаль, на сьогоднішній день політичні амбіції міської влади не співпадають з інтересами 55-го мікрорайону. Будівельні роботи приблизно на 95% завершені, залишились дрібниці. Далі мали йти закупівля та встановлення обладнання», – розповів народний депутат під час огляду будівництва школи 28 жовтня.

Він зазначив, що на початку року для добудови школи не вистачало 40 мільйонів гривень. 10 млн – ще Миколою Романюком було виділено з місцевого бюджету і більше 16 млн нардеп залучив через центральний бюджет при розподілі субвенцій. Однак місцева влада відкликала 10 млн грн на будівництво дороги. З перерахунком іншої суми забудовнику теж на рівні очільників області з’явились технічні проблеми. Більше того, на сесії міськради цього тижня піднімалось питання, щоб змінити розпорядника коштів. Не зрозуміло, яка різниця через який бюджет йдуть кошти (обласний чи місцевий), якщо вони мають цільове призначення і мають бути передані на добудову школи

«Не мають пояснень дії міської ради в останньому голосуванні за не виділення коштів, адже перерозподіл міського бюджету 80 млн. Чому так було необхідно забирати з будівництва школи 10 млн на дорогу — відповіді ніхто не дав. Звичайно дорога потрібна і вона будується. Я бачу, що є ливньовки. Але судячи з висоти фундаменту найближчих будинків, водовідведення повинно бути досить добре продумане. Інакше ми можемо втратити і новий садочок, і школу. На 33-му мікрорайоні такі ливньовки є, але ми всі бачимо, яка вода стоїть в дощ поблизу ТЦ «Гостинець», оскільки там нема водозбирача», – сказав народний депутат.

Саме на останній сесії Луцької міської ради, при розгляді змін до бюджету, більшість депутатського корпусу не підтримали пропозицію депутата Тараса Шляхтича виділити 10 млн грн з резервного фонду для добудови школи. Не знайшлось потрібної кількості голосів і для пропозиції депутата Павла Данильчука, щоб виділити хоча б 5 млн грн з того ж фонду.

«З приводу того, що відбувається загалом в міській раді – це питання до депутатів. Думаю, мешканці 55-го мікрорайону дадуть їм самі оцінку. Сусідні школи перевантаженні, діти навчаються в дві зміни. Ця школа нова, з гарним басейном, в який вже навіть воду залили. Фактично, школярі могли б йти з першого вересня вже вчитися в школу № 27. Але, на жаль, місцеві депутати не справилися зі своїми політичними амбіціями та забаганками, і ми досі продовжуємо боротьбу за добудову школи-довгобуду», – підсумував Ігор Лапін.

Оскільки школу в експлуатацію не здали, а всі будівельно-монтажні роботи, фарбування, частково покладений лінолеум в середині зроблено, її необхідно опалювати вже цю зиму. Тому невдала боротьба за не введення школи в експлуатацію. По-суті школа є, будівля збудована, просто не використовується поки за призначенням. Однак якщо чиновники не будуть штучно створювати фінансові труднощі, школу можна буде здати в найближчий час.

 

Залишити відповідь