У Луцьку невдовзі інспектуватимуть підприємців щодо найманих працівників

У Луцьку незабаром інспектори праці проводитимуть перевірку підприємців з працевлаштування найманих працівників.

Про це йшлося під час чергового засідання Координаційної ради з питань розвитку малого і середнього підприємництва в Луцьку 24 жовтня.

Начальник відділу праці департаменту економічної політики Луцької міської ради Інна Савчук поінформувала присутніх про відновлення роботи робочої групи з питань легалізації тіньової зайнятості та заробітної плати найманих працівників.

Із її слів, тривалий час вони не працювали, адже діяв мораторій на перевірки бізнесу. Нині ж вони проводять рейди, під час яких роз’яснюють підприємцям важливість офіційного працевлаштування найманих працівників та відповідальність.

Також інформують представників бізнесу за штрафні санкції, які наступають, якщо з працівником не оформлені трудові відносини, – повідомили у відділі інформаційної роботи Луцькради.

Савчук зауважила, що незабаром запрацює відділ інспекторів праці, які проводитимуть перевірку підприємців. Вона наголосила, що ніхто не зацікавлений накладати штрафні санкції, адже суми нині величезні.

“Так, якщо підприємець не оформив працівника, то його можуть оштрафувати на 30 мінімальних заробітних плат (нині ця сума становить 96 тисяч гривень). Передбачене покарання й за недопуск перевіряючого на підприємство — штраф у сумі 320 тисяч гривень”, – наголосила вона.

Залишити відповідь