«Радий, що Уряд долучився до реалізації цього проекту», – Володимир Гройсман про перинатальний центр

У рамках робочої поїздки на Волинь сьогодні, 20 жовтня 2017 року, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман проінспектував хід будівництва Волинського обласного перинатального центру. Відомо, що роботи розпочалися ще у 2001 році. Однак відтоді, через ряд суб’єктивних чинників, приміщення медичного закладу, перетворилось у довгобуд.

Нині ж, ремонтні роботи активно тривають і відкриття запланували вже на 2018 рік, – повідомили у відділі інформполітики ОДА.

Супроводжували Прем’єр-міністра голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк, генеральний підрядник, директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж-536» Ігор Чорнуха.

Перш за все, оглянувши об’єкт, Володимир Гройсман відзначив значимість медичної реформи, старт якій учора своїм рішенням дала Верховна Рада України.

– Український парламент прийняв надзвичайно важливе рішення, яке дає нам можливість розпочати глобальну реформу – зміни в системі охорони здоров’я. І дуже важливо, щоби ці зміни ми зробили в інтересах українських громадян, які мають отримати доступну медицину, якісну медицину. Таким чином, аби створити належні умови для лікування і профілактики хвороб. Цю реформу потрібно було розпочинати 26 років тому. Важливо, що спільно з парламентом і депутатами напрацювали той формат, що дає можливість нам розпочати ці зміни. Сьогодні розпочинаємо непростий шлях і, я думаю, що за декілька років ми зможемо навести лад в нашій медицині, – наголосив Прем’єр-міністр України.

В той же час зупинився і на реалізації проекту перинатального центру, адже він є прикладом того, якою повинна бути якісна медицина.

– Обіцяв, що ми підтримаємо будівництво цього об’єкту. Було звернення обласної адміністрації, обласної ради і ця обіцянка виконана. Ми в цьому році виділили з Державного бюджету 65 мільйонів, з яких 45 мільйонів прийшли буквально нещодавно. Це означає, що ця лікарня буде завершена і діти з області, з міста будуть лікуватись і народжуватись в нормальних, якісних умовах. Саме так мають виглядати усі лікарні України. І нам потрібно в рамках реформи продовжувати реалізацію таких проектів зокрема. У вас є достатньо гарні показники щодо народжуваності, тому оця лікарня буде для маленьких мешканців вашої області, міста. І я дуже радий, що Уряд долучився, аби допомогти швидко реалізувати цей проект, – відзначив Володимир Гройсман.

Довідково: Загальна кошторисна вартість проекту – 231,6 млн грн, з яких уже профінансовано 144,640 млн грн. У 2017 році на добудову центру з обласного бюджету виділено 50 млн грн, з Державного фонду регіонального розвитку 19,4 млн грн, а субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій передбачена у сумі 44,9 млн грн.

Перинатальний центр вміщає три блоки: акушерсько-гінекологічний корпус, жіночу консультацію і центр планування сім’ї, а також неонатальний корпус з репродуктивною пролонгованою реабілітацією новонароджених. Враховуючи усі проведені роботи, нині будівельна готовність об’єкта – 65%.

Залишити відповідь