Громада на Волині не може визначитися, до кого приєднатися

На Волині Луковичівська сільська рада досі не вирішила, до якої з об’єднаних територіальних громад –  до Зимненської чи Павлівської – їм приєднуватися, адже в Іваничівській їм уже відмовили.

Про це у Facebook повідомляє Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

“У Іваничівському районі лишалося півкроку до завершення об’єднання в громади, адже лише три сільради не увійшли до ОТГ. Одна з них Луковичівська, до якої входять села Луковичі, Бужковичі, Орищі, ніяк не може визначитися до кого приєднатися до Зимненської чи Павлівської ОТГ, бо в Іваничівській їм уже відмовили. Процес зайшов у глухий кут: апарат сільради і частина жителів хочуть до Зимного, а решта до Павлівки. Втім, якщо селяни порозуміються, на них чекає інша проблема, адже коли депутати 2015 року не захотіли, щоб Луковичівська сільська рада увійшла до складу Павлівської ОТГ, як передбачав Перспективний план формування територій громад Волинської області, сільраду з відти виключили. Нині ж, вона – біла пляма у Перспективному плані, в оточенні Зимненської, Павлівської та Іваничівської ОТГ, а люди й далі займаються перетягуванням децентралізаційної ковдри”, – сказано в дописі.

Аби допомогти людям знайти спільну мову, до Луковичів приїхали консультанти Асоціації міст України Василь Гром, Валентин Малиновський, Анатолій Банера і виконавчий директор Волинського регіонального відділення АМУ Богдан Самойленко. Також приїхала на зустріч помічник народного депутата Ігоря Гузя, виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк.

Консультанти АМУ працювали на зустрічі у форматі «запитання-відповідь», а цікавило людей і доля місцевої школи, і розподіл коштів у ОТГ, і їхня доля під час приєднання.

Після зустрічі дійшли висновку, що таки справді, процес приєднання потрібно розпочати з початку, організувавши його без порушень, відповідно до букви закону і розпочати все з громадських слухань. Щодо цього сільський голова Михайло Бойчук хоч великого ентузіазму і не виказав, мовляв, навряд чи вдасться зібрати багато людей на слухання, але запевнив, що зробить усе, як скаже громада.

Залишити відповідь