Жителі села на Волині погрожують перекрити трасу «Варшава-Київ»

Жителі села Прилісне, де функціонує державне підприємство «Волиньторф», планують блокувати трасу міжнародного значення через затримку із виділенням землі.

Про це розповів голова Прилісненської сільської ради Ігор Терещенко, – пише «Волинь24».

«Слухаючи думку жителів своєї громади, я більш ніж впевнений, що будуть перекривати трасу міжнародного значення», – заявив він.

«Це «Варшава-Київ». Щоб це не було для когось новиною і не звинувачували мене в підбурюванні. Це думка громади. А я, як очільник громади, завжди піду за нею», – додає сільський голова.

Щоправда, конкретної дати Ігор Терещенко не називає. «Поки визначаємося з датою. Поки в стані очікування. Якщо надійде пропозиція завтра – поїду з громадою завтра. Надійде через місяць – стоятиму пліч-о-пліч з ними через місяць», – зазначає чиновник.

Зі слів сільського голови, для їхньої громади ДП «Волиньторф» – стратегічно важливе підприємство, адже воно сплачує податки в місцевий бюджет та забезпечує роботою близько 300 чоловік.

Окрім того, котельня «Волиньторфу» опалює помешкання селян та бюджетні установи.

«Якщо занепаде підприємство, від тисячі до 1,5 тисяч людей, які проживають в багатоквартирних будинках, а їх у нас 11, залишаться без тепла. Садочки й школи – аналогічно», – каже Ігор Терещенко.

Як зауважує сільський голова, якщо облдержадміністрація не дасть дозволу на розробку землі, «Волиньторф» може зупинитися вже у 2018 чи 2019 році.

Нагадаємо: 11 жовтня суд зобов’язав Волинську ОДА віддати комунальному підприємству «Волиньприродресурс» окремі земельні ділянки для видобутку торфу.

Залишити відповідь