Мільйонні пільги хочуть «перекинути» на бюджет Луцька

Відповідно до проекту державного бюджету на 2018 рік місцевим бюджетам, у тому числі луцькому, потрібно буде покрити витрати на пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Для компенсації Луцьку потрібно відшукати 70 мільйонів гривень.

Натомість в перерозподілі доходів законодавець пропонує віддати містам 5 % ренти з видобутку нафти та газу та єдиний податок для 4 групи, який платять великі сільськогосподарські виробники, – пише “Конкурент”.

Такі новації виконувач обов’язків мера Луцька Григорій Пустовіт 10 жовтня під час оперативної наради назвав проектом знищення місцевого самоврядування.

“Ми ні нафти, ні газу не видобуваємо, тож що вони її передають, що ні – нам все рівно. І передається єдиний податок 4 групи сільськогосподарських виробників. Ми так само до цього не маємо жодного відношення. Тож виникає питання: ви хочете забрати з 70 млн грн з бюджету, тобто ремонту доріг, шкіл, лікарень, і натомість використовувати 5 % ренти з видобутку нафти та газу. Якщо б у нас був Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати, то нам би було би нормально. Але у нас не видобувають ні нафти, ні газу. Виникає питання: для чого це робиться?” – зазначив Пустовіт.

Окрім цього відбувається збільшення з 16 до майже 47 млн гривень реверсної дотації для Луцька. Це кошти, які вираховують за певним алгоритмом та забирають з місцевих бюджетів для вирівнювання інших місцевих дефіцитних бюджетів.

“Я вірю у здорових глузд наших депутатів, які будуть голосувати за затвердження бюджету і звертаюся до всіх народних депутатів від Волинської області, безпосередньо до представника Луцька пана Лапіна, не голосувати за бюджет у такому вигляді, коли повністю ігноруються інтереси місцевого самоврядування. Коли місцеве самоврядування ставиться у ситуацію виживання”, – закликав Пустовіт.

Залишити відповідь