Справа депутатів-відкликанців: суд чекає додаткових доказів

У Волинському окружному адміністративному суді продовжили розгляд справи щодо скасування рішення Луцької ТВК про припинення ініціатуви по відкликанню депутатів міської ради. Позовну заяву подав депутат  Артем Запотоцький,  який вимагає  зобов’язати ТВК прийняти постанову і звернутися до вищого органу БПП «Солідарність» та Радикальної партії Олега Ляшка з проханням про відкликання за народною ініціативою депутатів міської ради, які обирались від їхньої партії.

Так, під час першого засідання по справі, яке відбулось 27 вересня, представник депутатів-відкликанців, які виступають третьою стороною від відповідача, Святослав Туз клопотав про перерву у засіданні, аби ознайомитись з матеріалами справи та підготувати письмові заперечення. Тому сьогодні перед розглядом справи по суті, Туз передав колегії суддів та захисниким позивача свої пояснення.

Cуддя Дмитрук зачитав позовну заяву позивача, в якій Запотоцький просить скасувати постанову №2 Луцької міської виборчої комісії від 21.08.2017. Представники третьої строни вважають, що позовна заява задоволенню не підлягає.

Відповідач, голова Луцьквиборчкому Леонід Будцев відповів колегії суддів, що не може одноосібно підтримати чи не підтримати позовну заяву.

«Я голова виборчої комісії, проте рішення приймали колегіально», – сказав Будцев.

Представники позивача апелюють до того, що рішення ТВК базувалось зокрема на тому, що ВВ ДРВ не був залучений до перевірки підписів в підписних листах. Проте адвокат зазначив, що особа згідно законодавства, є виборцем якщо є громадянином України, має 18 років, має територіальну приналежність та є дієздатною. Власне, документи, а саме паспорт вони предявляли під час підписання за відкликання депутатів, де ці всі пункти були перевірені.

Голова Луцької виборчої комісії також не зовсім погоджується з рішенням виборчкому

«В протокол потрібно було вказати все що відбувалось на засіданні, а вже центральні органи партії мали б вирішувати чи відкликати депутатів чи ні. Не погоджуюсь з тим, що в протоколі не вказано роботу, яку здійснили члени виборчої комісії по перевірці підписів в підписних листах. В нас 459 актів складено по перевірці підписів. Не внесено в протокол і те, що виборці самі брали довідки у ВВ ДРВ, що вони є виборцями», – сказав Будцев.

Представник всіх п’яти депутатів-відкликанців Святослав Туз вважає, що виборча комісія повинна була звернутися до суду, аби ті зобов’язали ВВ ДРВ  надати списки виборців чи долучитись до роботи перевірки підписів в підписних листах.

Окрім Туза, двох депутатів міськради Евгенія Ткачука та Олександра Козлюка, в суді захищає Ірина Чебелюк, яка між іншим вже вказана на сайті ЦВК, як член Луцької міської виборчої комісії від ВО «Батьківщина». Проте, як сказала Чебелюк, присягу ще не прийняла.

Суд оголосив перерву в судовому засіданні, оскільки витребовує ряд документів, зокрема від ТВК докази про встановлену цифру виборчої квоти, кількість голосів, яку лучани віддали під час місцевих виборів у 2015 році за партії БПП «Солідарність» та Радикальну партію Олега Ляшка.

Так, наступне судове засідання відбудеться 19 жовтня.

Залишити відповідь