Журналіст показав, як ЗМІ формують імідж волинських політиків

Луцький журналіст Антон Бугайчук проаналізував, як волинські інтренет-ЗМІ формують позитивний чи негативний імідж політиків.

Результат журналіст опублікував в себе на сторінці в соцмережі Facebook.

«Для досвідчених читачів інтернет-новин вже давно не секрет, що більшість волинських мас-медіа так чи інакше мають власну інформаційну політику чи навіть «темники», за допомогою яких власники чи спонсори регулюють акценти матеріалів. А в часи особливого політичного напруження (вибори, політична криза, важливі голосування, бізнес-розборки) стрічки популярних інтернет-видань перетворюються на зброю для знищення рейтингу чи репутації конкурента й власного «піднесення» в очах читачів», – написав Антон.

Журналіст пише, що саме так і сталося навесні 2017-го року після початку «перевороту» у Луцькій міській раді. Група «Континіум» та Адміністрація Президента перестали «миритися» із тим, що Волинь стала регіоном домінування «УКРОП»…

«Але питання у тому, хто насправді виграє у цій інформаційній війні? Кому вдається виглядати «білим і пухнастим» у інтернет-просторі? Кого «демонізують» медіа? Чи заслужено вони це роблять?», – запитує Бугайчук

Аби розібратися у цьому, Антон Бугайчук пише, що кількісно та якісно оцінив всі позитивні, нейтральні та негативні публікації про 7 волинських політиків у 7 найпопулярніших інтернет-медіа за період із 2 вересня до 2 жовтня 2017 року. Результати показують, що деякі волинські «ТОПи» зуміли досить непогано показати себе через інтернет-медіа, а дехто підпортив собі репутацію в мережі.

«Як я рахував.Для оцінки я обрав 7 інтернет-медіа: ВолиньPost, Волинські новини, Волинь24, БУГ, Конкурент, Таблоїд Волині та Район.Луцьк. Саме вони станом на 1 жовтня були у ТОП-20 за хостами з регіону (за оцінкою bigmir.net). У кожному із видань я знайшов всі згадування про за місяць про 7 політиків: Ігоря Палицю, Степана Івахіва (+група «Континіум»), Ігоря Гузя, Володимира Гунчика, Ігоря Лапіна, Андрія Покровського та Ігоря Поліщука. Саме про їх досягнення або невдачі найчастіше писали у інтернет-видання. На основі балансу позитивних+нейтральних/негативних згадувань я і визначав результат політика на інформаційному фронті», – пояснює Бугайчук.

Далі в своєму дописі в соціальній мережі Антон пише про кожного з семи волинських політиків, які включені в моніторинг.

1) АНДРІЙ ПОКРОВСЬКИЙ
Позитив+нейтральні: 24, Негатив:0

Бізнесмену і депутату Луцької міської ради Андрію Покровському та його «піарщикам» вдалося добитися виключно позитивних публікацій впродовж місяця. Такий результат забезпечили матеріали у «лояльних» інтернет-виданнях про діяльність громадського руху «Свідомі», ремонтні роботи у його окрузі та ініціативу щодо піклування про ті райони Луцька, які залишилися без депутата. При цьому Покровський поки не перейшов дорогу жодному із впливових волинських політиків і тому не впродовж місяця не став об’єктом критики у «їхніх» медіа.

2) ІГОР ГУЗЬ
Позитив+нейтральні: 33, Негатив: 2

У вересні інтернет-медіа припинили писати про новий автомобіль Ігоря Гузя Land Rover Discovery Sport, який той нібито «не за доходами» орендував у соратника Олексія Панасюка. Також Гузю та його «піарщикам» вдалося уникати більшості публікацій про зв’язки із «УКРОП» та «залежність» від Ігоря Палиці.

Натомість лояльні медіа писали про поїздки нардепа у округ, критику Володимира Гунчика за «лише» 3 госпітальні округи, захист інтересів шахтарів та низку виступів Гузя на актуальні теми.

3) ВОЛОДИМИР ГУНЧИК
Позитив+нейтральні: 52, негатив: 22

Головним критиком голови Волинської ОДА вже традиційно залишається нардеп Ігор Гузь. Причому його меседжі про «поганого губернатора» активно поширюють і «проукропівські» медіа, яких не влаштовує нинішній «ставленик адміністрації президента». У вересні Гунчика критикували за проблеми із ковельським ветсанзаводом, нововолинськими шахтами, землею для «атовців» та розподіл коштів у області загалом.

Більшість позитивних публікацій припадають на цитування Гунчика під час його «години слави» – понеділковій оперативної наради у Волинській ОДА, де губернатор дає відповіді на всі закиди за тиждень, а також розповідає, кому з опонентів «краще жувати, ніж говорити».

4) ІГОР ПОЛІЩУК
Позитив+нейтральні: 52, негатив: 24

Хоча Ігор Поліщук нині – «лише» радник міського голови, на сторінках лояльних до УКРОП медіа він опиняється значно частіше, ніж «легітимний» секретар ради Григорій Пустовіт та заступник мера. А все тому, що наразі Поліщука розглядають як одного із основних претендентів на крісло міського голови Луцька від УКРОП. Тому у статусі радника простіше «брати на себе» досягнення влади і уникати відповідальності за її провали.

Проте критично налаштовані медіа не втомлювалися нагадувати, що Ігор Поліщук – не самостійний політик, а «ставленик Палиці», а ще критикували його за невиконанні обіцянки та невдалі «покращення» на вулицях Луцька, якими встигла похвалитися команда «патріотів».

5) ІГОР ЛАПІН
Позитив+нейтральні: 24, негатив: 14

Впродовж вересня телеканал «Аверс» та проукропівські видання продовжували активно педалювати тему «мародера» Ігоря Лапіна, який нібито «не воював» у батальйоні «Айдар», а грабував будинки сепаратистів. Хоча у підсумку в сепаратизмі звинуватили саме телевізійників, а «злочини» нардепа підтвердити так і не вдалося. До того ж Лапін навчився не піддаватися на провокації опонентів і вдало «тролити» надто надокучливих медійників.

Натомість у «дружніх» інтернет-виданнях писали про добудову 27-ої школи, його оцінку російських навчань, судової, виборчої та освітньої реформ в Україні та діяльності парламентської опозиції.

6) СТЕПАН ІВАХІВ+ГРУПА “КОНТИНІУМ”
Позитив+нейтральні: 25, негатив: 16

Хоча за вересень нардеп Степан Івахів не зробив жодної публічної заяви та особисто не створив жодного інформаційного приводу, про його роботу та групу компаній «Континіум» все ж писали досить активно. Суттєву порцію критики вони отримали після інтерв’ю дружини покійного нардепа Ігоря Єремеєва Тетяни, яка звинуватила Івахіва та Сергія Лагура у «привласненні» активів чоловіка одразу після його смерті. При цьому спростовувати звинувачення у команді Івахіва поки не спішать.

Також у «Континіум» традиційно звинувачували у змові із адміністрацією Петра Порошенка, щоб не допустити ти виборів міського голови Луцька, й «знищенні» УКРОП. «Підігріли» цю тему напади на укропівців у Житомирській та Черкаській областях та кримінальне провадження проти чоловіка соратниці Ігоря Палиці Ірини Констанкевич.

Серед позитивних публікацій згадування про діяльність благодійного фонду Івахіва у окрузі та благодійні акції у ТРЦ «ПортCity».

7) ІГОР ПАЛИЦЯ
Позитив+нейтральні: 36, негатив: 77

Як не дивно, Палиця виявився єдиним із сімки, кого більше критикували, ніж «хвалили». Хоча його медіа-активи залишаються дуже популярними, за кількістю та інтенсивністю публікацій вони суттєво поступаються ЗМІ, які зібрав під своє «крило» основний опонент – команда «Континіуму». Отож у вересні чимало волинян дізналися не тільки про досягнення благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та його боротьбу за «бурштиновий рай» на Волині, але й про ігнорування робочого місця, «прогули», розкішний відпочинок та зустрічі із сумнівними політками.

«Причому більшість приводів для критики Ігор Палиця подарував опонентам сам, «відгавкуючись» від журналістів на довгоочікуваній прес-конференції. Позиція «пишіть, що хочете, бо в мене є гроші, мене все одно виберуть» точно не подарувала голові Волинської облради конструктивні стосунки із медійниками..», – додає Антон Бугайчук.

1 коментар

  1. ЗМІ сказав:

    “формують імідж” треба брати в лапки. У мене, наприклад, відторгнення і хронічна патологія від того, що в “Волинських новинах”, куди не плюнь, демонструється прищавий, неголений їбальник Поліщука? Чому, за які заслуги? Хіба це допоможе цій дорослій дитині перемогти на виборах голови? Де хто б не пукнув, там фейс Поліщука. Можливо, досить піарити себе в своєму власному виданні?!

Залишити відповідь