На Волині вже зафіксовано 40 випадків сказу у тварин

На Волині за дев’ять місяців 2017 року сказом захворіло 40 тварин, з яких 47 % становлять лиси, 27,5 % – коти та 20 % – собаки.

Найбільше уражених сказом тварин зареєстровано у Володимир-Волинському та Горохівському районах (по 5 випадків). По 3 випадки сказу виявлялося в Ківерцівському, Ковельському, Луцькому, Любомльському, Любешівському та Ратнівському районах, – інформує Волинський ОЛЦ МОЗ України.

Упродовж останніх трьох років на території Волинської області зареєстровано 124 випадки сказу серед тварин, при чому з тенденцією до зростання захворюваності: у 2014 році – 34 випадки, у 2015 році – 53, у 2016 році – 67 випадків.

У більшості випадків сказ підтверджено серед диких тварин (рижі лисиці до 40 %); серед свійських тварин небезпеку становлять коти (майже 37 % уражень) та собаки (до 12 %). В одиничних випадках підтверджено сказ серед інших тварин: ВРХ, єноти та інші свійські тварини.

«Враховуючи зазначене, лікарі обласного лабораторного центру застерігають про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, надто дикими чи бродячими. Особливе застереження дітям: ні в якому разі не підходити до таких тварин, не годувати, не гладити їх. З настанням холодів бродячі тварини підходять ближче до житла людини, зростає ймовірність такого контакту. Тому, при контакті з невідомою твариною чи з тваринами, у яких підтверджено сказ лабораторно, при укусі (ослизненні шкіри) – негайно звернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання необхідності подальшого курсу антирабічного лікування», – йдеться на сайті.

Залишити відповідь