Посіпаки-2: у волинських депутатів помічниками працюють тітушки та представники криміналітету

Активісти ГО «Канцелярська сотня» створили відкриту базу помічників депутатів обласних та міських рад під назвою «Посіпаки-2».

Окрім того, що громадській отримала змогу нарешті з’ясувати хто є помічниками місцевих депутатів, ресурс дає можливість виявляти приховані зв’язки та конфлікти інтересів на місцевому рівні.

Як повідомляють на своєму сайті автори проекту, ідея виникла після піврічного існування сайту Посіпаки, що містить дані про помічників народних депутатів останніх 5-ти скликань. Цей сайт став безцінною знахідкою для журналістів-розслідувачів, аналітиків і антикорупційних активістів. Водночас, активізація процесів децентралізації виявила необхідність створення подібної бази з інформацією про помічників депутатів місцевих рад.

Згідно законодавства, у кожного депутата місцевої ради може бути до 5-ти помічників, які працюють на громадських засадах і можуть набувати широкого кола повноважень (за виключенням лише права голосу на сесіях). Саме тому інформація про помічників є цінним ресурсом як для журналістів-розслідувачів, так і для антикорупційних органів.

Головна мета проекту – форсування процесу боротьби з корупцією, сприяння розвитку підзвітності і прозорості на місцевому рівні.

Станом на сьогодні, на сайті Посіпаки-2 міститься інформація про 6992 помічників 3038 депутатів обласних і місцевих рад.

Так, до прикладу, волиняни можуть ознайомитись з помічниками депутатів обласної і Луцької міської ради. Наразі на сайті зареєстровано 106 депутатів – та 215 їхніх помічників. Якщо оглянути весь список, то стає зрозуміло, що окремі депутати обрали у помічники когось зі своїх родичів, друзів, колег по партії, які не пройшли на виборах або ж спеціалістів у певних сферах, як то медицина, юриспруденція, тощо. Однак є у списках і досить цікаві та одіозні персони.

Зокрема, у багаторічного тренера ФК «Волинь» Віталія Кварцяного, який є депутатом від партії УКРОП, помічником вказано Волянюка Святослава Олександровича. Він є братом прес-секретаря ГФ «Варти порядку» Олександра Волянюка і його часто можна помітити на громадських заходах в оточенні «тітушок». Слід зауважити, що Святослав Волянюк також є фігурантом скандальної справи щодо незаконного стеження, порушеної проти керівництва «Варти поядку». Про тісну співпрацю помічника Кварцяного з підозрюваними вартівцями свідчать і «плівки Тиводара», де у розмові Роман Демидюк зі своїм шефом згадують саме Святослава Волянюка.

 

Також досить таки одіозна особа є помічником однопартійця Віталія Кварцяного – укропівця Юрія Безпятка. Зокрема, у депутатській діяльності йому допомагає Олександр Балабаш, відомий у певних колах, як «Балабеник». Ми свого часу вже писали про те, що він має кілька судимостей і славиться, як представник криміналітету. Олександра Балабаша останім часом все частіше можна зустріти у колі з політиками УКРОПу та представниками силового блоку ГФ «Варта порядку».

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.