У патрульній поліції Луцька пояснили інцидент із несправним автомобілем

У Патрульній поліції Луцька прокоментували інформацію, розміщену у спільноті “Автомайдан Волинь”, та пояснили, чому патрульні поліцейські керували несправним службовим автомобілем.

Як повідомили у прес-службі, сьогодні в районі Київського майдану, що в Луцьку, екіпаж зупинив автомобіль на іноземній реєстрації за порушення ПДР, а саме за перетин подвійної суцільної смуги.

Почавши розгляд справи, побачили, як інший автомобіль також порушив ті ж самі правила, та ще і припаркувався на зупинці громадського транспорту. Водій і пасажири представились членами однієї з громадських організацій та вимагали пред’явити докази винуватості попереднього водія.

Поспілкувавшись з ними, вирішили обмежитись усним зауваженням, відповідно до ст. 22 КУпАП. Однак чоловікам цього було замало. При подальшому спілкуванні з правоохоронцями вони виявили відсутність однієї гайки кріплення на колесі.

Відтак, почали вимагати, аби один з інспекторів притягнув до адміністративної відповідальності іншого інспектора. Все це записувалось на відео, а згодом було розміщено у соціальній мережі Фейсбук (за 3 години відео набрало понад 1 200 переглядів).

“Однак у дописі ГО “Автомайдан Волинь” не згадано, що патрульні зупинили активістів за порушення правил дорожнього руху. Натомість, вказано про результати так званого “громадського контролю” (вислів дописувачів).

Вважаємо цей допис неповним та неточним, а також таким, що спеціально дискредитує Патрульну поліцію. Адже ми не оголошували публічно, що члени “Автомайдан Волинь” порушують ПДР та захищають інших порушників, хоча могли це зробити, аби хоча б присоромити. Натомість, з допису складається враження, що члени організації тепер контролюють технічний стан автомобілів Патрульної поліції Луцька, а це не відповідає дійсності”, – зазначають у поліції.

“Ми визнаємо, що була незначна технічна несправність на службовому автомобілі, і вона виправлена, патрульні одразу поїхали в Управління та прикрутили гайку. Але, разом з тим, рекомендуємо “Автомайдан Волинь” також спростувати допис і додати, що членів організації було зупинено за порушення ПДР, а також надано усне зауваження.

Разом з тим, зауважимо, що на спілкування з даними правопорушниками було витрачено близько години часу, адже відбувся розгляд справи про адміністративне правопорушення щодо інспектора (йому винесли усне зауваження), на місце події викликано командира роти та інспектора відділу моніторингу, які продемонстрували дорожній лист з підписом механіка, де вказано, що всі гайки зранку були, тож, можливо, відкрутились під час руху, а патрульний не міг цього передбачити, до того ж, доводилось відповідати на безглузді запитання даних громадян, які не володіють законодавством. Тим часом, поки екіпажі розбирались з обуреними активістами, допомоги поліцейських потребували інші лучани…” – йдеться у коментарі.

“Прикро, що люди, які, на перший погляд, мали б підтримувати патрульних поліцейських та їхнє прагнення до змін, використовують у власних цілях будь-які моменти, аби дискредитувати когось та виокремити себе. Запрошуємо їх до наших лав, набір в Патрульну поліцію триває, тут ви зможете проявити себе на повну, роботи вистачить усім”, – повідомляє прес-служба патрульних.

Залишити відповідь