«Про повне забезпечення вакцинами Луцьк забув ще 10 років тому», – медик

Головний лікар КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» Оксана Лєщинська розповіла про ситуацію з вакцинами для щеплень дітей.

«Про повне забезпечення вакцинами ми забули давним-давно – 10 років тому. Вакцини надходять недостатньо за бюджетні кошти. Місто не має відношення до постачання. Скільки нам напряму прийшло з Києва, стільки в нас є», – цитує лікарку Волинь24.

Вона зазначила, що нині місто достатньо забезпечене вакциною від коклюшу, дифтерії, правцю для дітей двох, чотирьох, шести місяців і півторарічних; вакциною від дифтерії та правцю, якою роблять щеплення у шестирічному та 14-річному віці; вакциною від поліомієліту на щеплення від 6-ти місяців; вакциною від гепатиту В.

«Не вистачає вакцин від кору, краснухи, епідпаротиту, поліомієліту на перше та друге щеплення та гемофільної інфекції. Якщо не буде вакцин, то це грозить спалахом інфекцій. Цьогоріч був спалах кору в Одеській області з летальними випадками, у Сумах – правець з летальним випадком, у Києві – дифтерія. Це піднімає голову інфекційна патологія», – сказала медик.

За словами Оксани Лєщинської, на ситуацію дуже впливають батьки дітей, які не хочуть робити своїм чадам щеплення без вагомих на те причин.

«У всіх цивілізованих країнах за те, дитина щеплена чи ні, лежить на плечах батьків, а не медиків. Нещеплені діти – джерело інфекції для інших. Є відмовники, які категорично не хочуть щеплюватись. Коли я в них питаю про причини, то батьки не можуть відповісти.

Часом соцмережі мають негативне висвітлення подій, як от з індійською вакциною. У неї абсолютно такі ж побічні ефекти, як і в інших», – підсумувала вона.

Залишити відповідь