Засудили волинських бурштинокопачів

За принципової позиції прокуратури Волинської області апеляційний суд області 13 вересня скасував виправдувальний вирок Маневицького районного суду щодо двох мешканців смт. Маневичі, яких обвинувачували у незаконному видобутку  каміння бурштину-сирцю.

Повідомляє прес-служба прокуратури області.

Обох обвинувачених у травні 2015 року в нічну пору доби було викрито працівниками обласного Управління Служби безпеки України під час безпосереднього видобутку бурштину в лісовому масиві на території Маневицької селищної ради. У них було вилучено знаряддя і засоби незаконного промислу кустарного виробництва.

Суд першої інстанції виправдав старателів, проте прокурори оскаржили таке рішення в апеляційному порядку, наполягаючи на винуватості обох чоловіків у незаконному видобування корисних копалин загальнодержавного значення та вимагаючи притягнення їх до відповідальності.

Колегією суддів апеляційної інстанції оцінено надані прокурором докази винуватості копачів, визнано їх винними та призначено обом покарання у виді штрафу в межах санкції частиною 2 статті 240  Кримінального кодексу України.

Залишити відповідь