«Навчання «Захід-2017» – це політичний тиск», – польський експерт

Росія використовує навчання “Захід-2017” в якості політичного тиску на Захід та Україну.

Про це розповів в коментарі “Укрінформу” заступник голови виконавчої Ради Євроатлантичного товариства у Варшаві, колишній посол Польщі при НАТО Єжи Марія Новак.

Раніше повідомлялось, що Росія готує масштабні військові навчання біля Волині.
Єжи Марія Новак зазначив, що військо РФ втричі більше, ніж у всій Східній Європі, але в 4-6 разів менше, ніж у НАТО.

“НАТО критично оцінює масштаби, величину, непередбачуваність, відсутність транспарентності в російсько-білоруських діях, але розраховуємо, що Росія не піде на жодні провокації. Без сумніву, це є елементом політичного тиску на східний фланг НАТО і Україною, що є неприпустимим”, – сказав колишній посол Польщі при НАТО.

Новак наголошує, Польща не хоче якихось інцидентів поблизу своїх кордонів, але у разі виникнення надзвичайних ситуацій буде змушена на “відповідні кроки”.

Екс-посол також нагадав, що раніше в 2009 і 2013 роках вчення носили наступальний характер, навіть відпрацьовувався ядерний удар по Польщі.

“У зв’язку з цим ми незадоволені тим, що Росія і Білорусь не повністю виконують положення Віденського документа про заходи щодо побудови довіри і безпеки 1990 року. Росія також не виконує вимоги угоди про звичайні види озброєнь 1990 року”, – констатував експерт.

1 коментар

  1. Українець сказав:

    Путін стягнув усе що мав на свій парад. Більше нічого у його не має це жалюгіне видовище здохлої імперії

Залишити відповідь