Лапін розказав про механізм легалізації авто на єврономерах

Питання створення законодавчої бази стало гострим після того, як 6 вересня під стіни Верховної  Ради з’їхалися власники авто на єврономерах з вимогою від влади переглянути закон і дозволити їм вільно їздити на машинах з  іноземною реєстрацією протягом року за помірну плату.

Ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні здійснюють відповідно до Стамбульської конвенції. Ця конвенція дозволяє тимчасове ввезення авто в Україну на 1 рік. Однак такий привілей доступний тільки для іноземців, які вирушають в Україну по роботі. Отже, можна ввозити тільки авто комерційного призначення.

Відповідно, власник автомобіля, не повинен бути громадянином держави, в яку тимчасово ввозиться автомобіль. Тому найчастіше кордон перетинають білоруси, а автівкою користуються українці.

«Дуже багато заїжджає автомобілів на єврономерах прикриваючись Стамбульської конвенцією. Але Польща не є підписантом цієї конвенції, тобто польські номери тут не проходять. В Стамбульській конвенції чітко передбачено, що це мають бути підприємці, які займаються підприємницькою діяльністю, в тому числі перевезенням», – коментує народний депутат від Луцька Ігор Лапін.

Нардеп вважає, що проблему потрібно вирішувати, оскільки така кількість авто буде лише збільшуватись.

«Виключення породжує беззаконня. Не можна робити виключення для певної якоїсь категорії. Інакше держава втратить право сили і воно перейде на вулиці. З іншої проблема вже є, і треба знайти шлях її вирішення», – вважає Ігор Лапін.

«Повинна бути амністія для тих, хто в’їхав на євро номерах в Україну. Заборона подальшого ввезення таких авто. І випрацювуємо на законодавчому рівні механізм розмитнення згідно тарифної сітки», – повідомив народний депутат.

Окрім того, нардеп вважає що проблема не лише в питанні мита, а й у Євро-5, екологічному стандарті, що регулює вміст шкідливих речовин у вихлопних газах. Ця норма вимагається в Україні з 1 січня 2016 року для всіх імпортованих з-за кордону автомобілів.

Активісти вимагають ввести Євро-4. Тому Ігор Лапін переконаний, що лише шляхом компромісу, а не ультиматиму можна знайти шлях вирішення проблеми.

 

 

Залишити відповідь