Гроші на ліцензії «Волиньприродресурсу» дала фірма, яку пов’язують з Коломойським

Фірму, яка дала 62 мільйони гривень на дозволи для видобутку бурштину й торфу на Волині, журналісти пов’язують з групою «Приват» і олігархом Ігорем Коломойським.

Про це пише журналіст Василь Бідун у матеріалі на Волинь24.

Як розповів голова Волиньради Ігор Палиця на прес-конференції 7 вересня, гроші на дозволи КП «Волиньприродресурс» вдалося отримати завдяки підтримці київського підприємства «Ізумруд», яке займається обробкою коштовного каміння.

«Прокуратура все знає. Підприємство отримало без відсотків. Без нічого. Без всяких зобов’язань попередню оплату за бурштин. Без кредитів», – каже голова облради.

Зі слів Ігоря Палиці, фірма дала попередню оплату, розраховуючи, що видобуток почнуть до 1 вересня і бурштин можна буде придбати за цінами, які були на цей момент.

«Я не вникав в ці договори. На це є Генпрокуратура, НАБУ. Вже давно скрізь пройшли обшуки. І з обласного бюджету ні копійки не пішло на це. І це правильно, що було сплачено цих 62 мільйони, тому що ми боремося за мільярди, десятки мільярдів», – зазначає Ігор Палиця.

«Далі ви будете писати, чиє це підприємство, чим воно займається, що, як буде. Пишіть що завгодно. Але ціль була досягнута. Обласний бюджет ні копійки не витратив на ці ліцензії. А комунальне підприємство не отримало ніяких зобов’язань», – продовжує голова Волиньради.

Тим не менше, Ігор Палиця наголосив, що він не має жодного стосунку до «Ізумруда».

«Я там не засновник і не маю нічого…», – заявив він.

Зауважимо, що в Києві існує ТОВ «Завод «Ізумруд», яке займається виробництвом ювелірних виробів, зі статутним капіталом розміром 87,8 мільйона гривень.

Як писала Деловая столица в жовтні 2014 року, до цього підприємства причетна група «Приват» і олігарх Ігор Коломойський, з яким Ігор Палиця перебуває в тісних бізнесових зв’язках.

У виданні з’ясували, що компанія належить дніпропетровському ТОВ «Морело», а воно, своєю чергою, «приватівським» офшорам Loranda Trading (Сент-Кіттс і Невіс) і Shevkonn Holdings (Британські Віргінські о-ви).

Нині підприємство очолює Володимир Овод, який свого часу працював в державній компанії «Укртранснафта», на яку довгий час мала вплив група «Приват».

Нагадаємо: на сесії 2 лютого голова Волиньради повідомив, що «Волиньприродресурс» отримав дозволи на видобуток бурштину та торфу на 20 років. Він зауважив, що за спецдозволи заплатили 62 мільйони гривень. Проте тоді Ігор Палиця не повідомив, хто дав ці гроші.

2 коментарі

  1. василь петрович сказав:

    палиця казав що то державне підприемство,

  2. саша сказав:

    Це те ради чого сюди їздить Палиця

Залишити відповідь