Поляки хочуть побудувати паркан на кордоні з Україною і Білоруссю

Польща планує спорудження вздовж кордону з Білоруссю і Україною огорожі для запобігання міграції диких кабанів, які переносять африканську чуму свиней.

Про це повідомляє Польське радіо.

Зараз в Польщі вивчають правові та екологічні умови споруди уздовж кордону з Білоруссю і Україною огорожі проти кабанів. Результати стануть відомі протягом двох-трьох тижнів.

Міністр сільського господарства Польщі Кшиштоф Юрґель повідомив, що вартість огорожі складе 130 млн злотих (30 млн євро), а довжина огорожі – 729 кілометрів. Міністерство фінансів обіцяє надати таку суму.

На думку експертів, причиною появи африканської чуми свиней в Польщі були заражені цим вірусом дикі кабани, які зайшли на територію Польщі з Білорусі.

Як оцінив міністр Юрґель, паркан необхідний, незважаючи на той факт, що восени кількість нових вогнищ африканської чуми свиней має значно зменшитися. Найбільш небезпечні місяці, коли розвиток хвороби є найсильнішим, це червень, липень і серпень.

З моменту появи АЧС в Польщі в 2014 році до сих пір виявлено 93 вогнища цього захворювання в трьох вооеводствах: Підляському, Люблінському і Мазовецькому. Також виявлено 461 випадок зараження АЧС у диких кабанів.

Залишити відповідь