Біометричний контроль на кордонах України запрацює з 2018 року

Із 1 січня 2018 року В Україні почнуть діяти нові правила перетину кордону для громадян з країн, які становлять ризики для України, – за біометричними паспортами.

Про це інформує прес-служба Президента.

«Найближчими годинами має бути оприлюднено рішення РНБОУ, яким передбачається, що починаючи з 1 січня 2018 року перетин кордону з країн, які становлять ризики для України, має бути здійснений за біометричними паспортами. Або в тих, у кого їх немає, мають бути зафіксовані біометричні дані на кордоні», – наголосив Порошенко.

Перелік відповідних країн затверджується Кабінетом міністрів України, сказав Президент. Глава держави також повідомив, що прискореними темпами створюється система фіксації біометричних даних у пунктах пропуску через державний кордон.

«Це не означає, що буде заборона, але під час перетину кордону пункти пропуску мають бути оснащені відповідним обладнанням і буде забезпечення фіксація цих біометричних даних», – сказав Порошенко.

Зі слів Порошенка, процедура буде проходити в три етапи.

  • Перший – людина може подати попереднє повідомлення про те, що вона збирається в Україну і перетнути кордон, відповідно – база даних і прикордонники будуть до цього готові.
  • Другий – безпосередня фіксація даних на кордоні, біометричного паспорта, або біометричних даних.
  • Третій – фіксація людини в місці, де вона планує перебувати.

Президент також додав: «Вважаю, що це практика, яка розповсюджена. В умовах, коли країна є об’єктом військової агресії з боку РФ, ця практика є цілком виправданою… Це дасть змогу повноцінно запрацювати єдиній національній системі біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства».

Залишити відповідь