Частину Центрального ринку Луцька хочуть облаштувати під парковку

У Луцькій міській раді вимагають від Волинської облспоживспілки віддати частину землі, яку вона орендувала на території Центрального ринку, щоб збудувати парковку.

Як зазначив під час круглого столу з підприємцями, облспоживспілкою та представниками міськради 29 серпня секретар міськради Григорій Пустовіт, 30 серпня під час сесії міської ради розглядатимуть питання щодо продовження договору на оренду землі Волинській облспоживспілці на Центральному ринку, – передає Волинь24.

«Розмови по ринку ми ведемо вже давно. Там є три земельні ділянки. Нас цікавить земля поблизу Луцького замку, де ми хочемо облаштувати паркову для автобусів за європейські кошти. Екскурсійні групи ми не можемо приймати без неї. Є багато туристів. Той Шанхай, який там є, майже не працює. Там 30 % контейнерів не торгують. Ми хочемо, щоб облспоживспілка відмовилась від цієї ділянки», – заявив депутат Сергій Була.

Із його слів, частину земельної ділянки на ці потреби готове віддати й «Волиньобленерго». Там хочуть облаштувати й туалети та душові. «Також ми пропонували пану Горгуту побудувати повноцінний комплекс, аби компенсувати втрачені підприємцями місця», – зазначив депутат.

Щодо другої земельної ділянки, то облспоживспілці готові продовжити оренду, однак лише до 1 квітня 2018 року.

«Через що? Ми хотіли б, щоб там у майбутньому була автопарковка. Ми маємо ситуацію, що цирки паркуються лише біля «Там-Таму». Там з наступного року розпочнеться будівництво і не можна буде ставити цирк. Ми хочемо повернутися до практики, щоб там була паркова. Якщо розуміння не буде, то рано чи пізно ми все одно до цього прийдемо. Миколі Ярославовичу не вистачало кардинального рішення для того, щоб цю проблему вирішити», – сказав Сергій Була.

Представниця ринку зазначила, що підприємці 24-26 серпня проводили соціологічне опитування відвідувачів ринку і всі вони погоджуються з тим, що є нині. Натомість, за словами Сергія Були, є «секретне» опитування міськради, яке свідчить про інше.

«Ми не можемо його показати, бо за нього платили гроші»,– сказав депутат.

Жінка наголосила, що підприємці «стараються, як можуть» і не розуміє, чому в людей відбирають право працювати на ринку.

«Це все для комфорту лучан. Той стан, який залишається кожного разу після базару, ніхто ж його не прибирає. Усе прибирають комунальники. Не забувайте, що нам треба розвивати місто і шукати консенсус. А ще паркову для автобусів ми зробимо за європейські кошти, то давайте цей проект реалізуємо. Є новий ринок на ДПЗ, ми забезпечимо комфортний доїзд туди», – сказав заступник мера Луцька Григорій Недопад.

Натомість підприємці налаштовані рішуче, адже з ними не вели перемовини і не пропонували ніяких альтернатив, а ринок на ДПЗ є нерентабельним. Зі слів заступника голови правління Волинської облспоживспілки Володимира Горгута, сьогодні о 15:30 підприємці Центрального ринку вирішать, чи виходитимуть вони завтра на роботу.

«Ми не віримо в казку про білого бичка. Ми пам’ятаємо, як будувалось студентське містечко за європейські гроші. Де воно? Де ті кошти? Ви розказували, що обленерго готові забрати підстанцію. Я з ними зустрічався і вони кажуть, що це чималі гроші, ніякого бюджету не вистачить для облаштування нової. Це підступні дії. Треба робити все відверто, через громадські обговорення», – наголосив Володимир Горгут.

1 коментар

  1. лучанка сказав:

    Вона там і була до приходу дикої Орди Кривицького

Залишити відповідь