«Це ручки, маленькі приховані камери», – начальник СБУ Волині про предмети стеження «вартівців»

Цього місяця управління Служби безпеки України у Волинській області затримало голову громадського формування «Варта порядку» Олександра Тиводара. Ряд обшуків відбувся у офісах організації; п’ятьом її членам закидають порушення за низкою статтей.

Вони займалися незаконним спостереженням за жителями Волинської області, використовуючи спеціальні технічні засоби знімання інформації. Про це повідомив начальник управління СБУ Волині Юрій Фелонюк в інтерв’ю журналістам «Четвертої влади».

­«Це предмети, стосовно яких сьогодні проводиться експертиза. Це ручки, маленькі приховані камери. За попередніми висновками, це спеціально-технічні засоби. Фігуранти провадження використовували поштовий канал для контрабанди вказаних спеціальних технічних засобів», – розповів він.

Із його слів, ці спецзасоби вмонтовували приховано у приміщеннях, знімали, фотографували осіб, їх приміщення для того, щоб використовувати у своїх комерційних та інших цілях.

«Спеціально-технічних засобів було декілька, не сто. І ми зможемо сказати згодом, скільки – три, п’ять, сім чи дванадцять. Але для кваліфікації статті неважлива кількість. Важлива їх наявність і використання. Тому що зберігання спеціально-технічних засобів не є кримінально-карним діянням. А його використання або незаконне переміщення на територію України – це вже кримінально-карне діяння. Зберігання – це адміністративна відповідальність», – резюмував Фелонюк.

1 коментар

  1. Анонім сказав:

    Кого ви повибирали у владу, кримінальнх осіб та бариг які і далі туди лізуть

Залишити відповідь