Для розвитку ветеринарної медицини на Волині не вистачає 13 мільйонів гривень

На фінансування ветеринарної медицини на Волині в обласному бюджеті потрібно знайти 13 мільйонів гривень.

При формуванні обласного бюджету нинішнього року департамент агропромислового розвитку ОДА пропонував виділити на потреби ветеринарної медицини 19 мільйонів гривень.

Втім, згідно з пропозицією більшості депутатів,  галузь фінансували поквартально і всього в цьому році спрямували 12 мільйонів гривень. Перед керівництвом ветмедицини в області поставили завдання оптимізувати мережу та збільшити кількість госпрозрахункових ставок, – сказано на сайті Волинської облради.

Вважалося, що поквартальне фінансування пришвидшить процеси проведення реформ в галузі. Разом з тим, депутати обіцяли повернутися до питання дофінансування ветеринарної медицини.

Як заявив начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський під час засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 22 серпня, виділених коштів вистачило на шість з половиною місяців.

«Частина людей перебуває у відпустках за власний рахунок. 11 наших установ мають борги по зарплаті», – повідомив керівник.

Він також вважає, що всі заходи з оптимізації бюджетних витрат в галузі проведені.

Зважаючи на підвищення мінімальної заробітної плати в Україні з 1 січня 2017 року, сума видатків з обласного бюджету на потреби ветеринарної медицини зросла. Крім виділених 12 мільйонів гривень, до кінця цього року потрібно відшукати ще понад 13 мільйонів.

Виділити ці кошти переконували колег депутати Андрій Турак, Людмила Кирда та Анатолій Грицюк.

«Медицина лікує людину, а ветеринарія зберігає людство», – процитував віфдомого ветеринара та публіциста Сергія Євсеєнка Анатолій Грицюк.

Бюджетна комісія підтримала цю позицію. Частину коштів передбачать при внесенні змін до обласного бюджету вже на сесії, яка відбудеться 7 вересня.

Залишити відповідь